• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2325
  • Dodano: 2020-05-13 / 11:41
  • Komentarzy: 0

  8 zastępów straży walczyło z pożarem mieszkania w Nysie

  8 zastępów straży walczyło z pożarem mieszkania w Nysie
   <i>(Fot. OSP Niwica)</i>

  (Fot. OSP Niwica)

  W środę chwilę przed 10:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze mieszkania w 3 piętrowym budynku. Do akcji zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano mieszkańców budynku.


  W środę 13 maja mieszkańcy budynku mieszkalnego przy ulicy Zwycięstwa w Nysie zauważyli ogień wydobywający się z mieszkania na parterze bloku. Zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło do nyskich służb ratunkowych 5 minut przed 10:00.

  Z powodu dużego zadymienia jakie powstało w wyniku pożaru, ewakuowano mieszkańców budynku, a część z nich zdołała opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem pomocy. Jedna osoba została poszkodowana i po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazana przez strażaków Zespołowi Ratowników Medycznych.

  W sumie do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej w tym JRG 1 w Nysie oraz Ochotnicze Straże Pożarne - OSP Niwica i OSP Rusocin. Na tę chwilę nie wiadomo dlaczego ogień pojawił się w mieszkaniu, przyczyny zdarzenia będzie ustalać policja.

  Po zakończeniu akcji nadzór budowlany sprawdzi, czy mieszkanie nadaje się do użytku, oszacowane zostaną również straty.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".