• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3039
  • Dodano: 2020-05-13 / 07:22
  • Komentarzy: 1

Na bieżni miejskiej możesz pobiegać za "200 zł wzwyż"

 
 
Na bieżni miejskiej możesz pobiegać za "200 zł wzwyż"
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Mimo, że zgodnie z decyzją rządu można już korzystać z obiektów sportowych, to jednak w Opolu sportowcy dzieleni są poprzez zasobność portfela. Niezrzeszony w klubie sportowym, zwykły Opolanin musi "czyhać" na miejsce na bieżni, lub zapłacić 200 zł za rezerwację.


O tym, że nie wszyscy mogą korzystać z miejskich obiektów sportowych pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Jak uspokajał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, sytuacja była przejściowa, a od 9 maja rozszerzono możliwość rezerwacji bieżni na wszystkich Opolan. Jak się okazuje, nie jest to takie proste.

O absurdalnym podejściu organów zarządzających Stadionem Lekkoatletycznym w Opolu do sportowców napisał do nas czytelnik, który twierdzi, że przed pandemią, w okresie przygotowawczym korzystał z bieżni Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu z grupą znajomych średnio raz w tygodniu i wspólnie wykonywali zaplanowane treningi.

- Po zdjęciu regulacji dotyczących tego, że trenować może jedynie AZS Politechnika Opolska chciałem zebrać regulaminową grupę osób i zarezerwować na godzinę bieżnię, by ta grupa mogła razem potrenować. Usłyszałem, że na stadion możemy przyjść indywidualnie w godzinach ogólnodostępnych. Wtedy możemy trenować w ramach limitu 6 osób bezpłatnie. Jeśli chodzi o grupę zorganizowaną aby przeprowadzić trening biegowy musimy podpisać umowę oraz zapłacić 50 zł za godzinę korzystania ze stadionu. Fakt, mamy stowarzyszenie, ale jest to organizacja non profit. Nie pobieramy składek od naszych członków i nie stać nas na wynajem stadionu. Nasza działalność ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzacje biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży - pisze czytelnik, który wskazuje, że miasto uniemożliwia szlifowanie formy na dedykowanych do tego obiektach miejskich.

O sytuację zapytaliśmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu. - Opłaty za korzystanie z Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu są pobierane od jego otwarcia tj. od roku 2009, zgodnie z cennikiem zatwierdzonym przez Prezydenta Miasta Opola. Zebrane środki wpływają bezpośrednio do miejskiej kasy i są przeznaczane oczywiście na utrzymanie obiektu. Z powodu pandemii i ograniczeń co do ilości ćwiczących (6 osób), większość godzin została zarezerwowana dla klubu lekkoatletycznego, z którym łączy nas aktualna umowa i który ponosi zgodne z cennikiem opłaty. Pozostałe godziny tj. od poniedziałku do piątku 12-14 i 19-20, sobota 14-20, niedziela 8-20 są przeznaczone dla indywidualnych biegaczy bezpłatnie i bez rezerwacji - tłumaczy Aleksandra Raś, rzecznik prasowy MOSIR w Opolu przy czym nadmienia, że w sobotę żadna osoba prywatna nie skorzystała z bieżni stadionu.

- Zadzwoniłam na numer, pod który przekierowano mnie na portierni stadionu lekkoatletycznego. Tam dowiedziałam się, że nie mam możliwości rezerwacji stadionu dla 6 osób jeżeli nie posiadam klubu sportowego albo stowarzyszenia i podpisanej umowy. Wtedy tylko mogę zebrać grupę przyjaciół i zapłacić 50 złotych. Jeśli chciałabym zagwarantować sobie miejsce, to muszę wpłacić kwotę 200 zł wzwyż. Nie widzę takiego punktu w cenniku. Dlaczego jako Opolanka muszę płacić za obiekt miejski, który jest utrzymywany z podatków Opolan? Dlaczego kluby dotowane przez miasto Opole płacą 4 razy mniej? To nie jest sportowe Opole. Jeśli mam czyhać pod bramą, żeby móc zrobić zaplanowany trening, to wolę pojechać chociażby do miasta obok - pisze czytelniczka.

Powyższe informacje potwierdziliśmy u zarządcy bieżni stadionu lekkoatletycznego, który dodał, że można oczywiście skorzystać z bieżni darmowo w przedstawionych godzinach, jednak nie ma gwarancji, że obiekt nie zostanie akurat zarezerwowany i opłacony na dane godziny.

Zupełnie inne podejście prezentuje MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu, który zaprasza mieszkańców na swoje obiekty bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat. Do dyspozycji mieszkańców, po wcześniejszej rezerwacji u pracownika obiektu są m.in. boisko orlik, Stadion KUŹNICZKA - czynny od godziny 8:00 - 21:00 od poniedziałku do niedzieli. Do dyspozycji zorganizowanych grup treningowych udostępnione zostaną: bieżnia i urządzenia lekkoatletyczne, główne i boczne boisko piłkarskie, 2 boiska do siatkówki plażowej. Stadion KOŹLE (2 boiska piłkarskie), Stadion CISOWA (1 boisko piłkarskie), Stadion SŁAWIĘCICE - (2 boiska piłkarskie), Stadion BLACHOWNIA - (2 boiska piłkarskie).


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-13 09:50:15 [212.106.161.*] id:1597280  
Palnik Dekarski: Napisał postów [173], status [starszy wyjadacz] Reputacja
Jest już grubo ponad miesiąc po prima aprilis... Serio chcecie żeby ludzie płacili za bieganie? Może symboliczne 5zł jeszcze by uszło ale 200zł?! Bez przesady xDD

Nick:
Treść: