• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1879
  • Dodano: 2020-05-11 / 12:22
  • Komentarzy: 2

Funkcjonariusze WITD wycofali z ruchu kolejne pojazdy

 
 
Funkcjonariusze WITD wycofali z ruchu kolejne pojazdy
 <i>(Fot. WITD Opole)</i>

(Fot. WITD Opole)

Pierwszy z zatrzymanych pojazdów jechał bez ważnych badań technicznych, a kolejny złamał przepisy, czym wzbudził czujność śledzących opolskie drogi inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu.


Kontrola pojazdów była przeprowadzana w czwartek 7 maja. Tylko w tym dniu inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, wycofali z ruchu dwa pojazdy.

- Pierwszy z nich, jechał z ładunkiem materiału sypkiego po obwodnicy Malni bez ważnych badań technicznych, zarówno pojazdu jak i naczepy, której termin badań upłynął już pół roku temu. Kolejny wycofany z ruchu został pojazd, którego kierowca, na drodze powiatowej w miejscowości Szymiszów, nie dostosował się do znaku B-5 - "zakaz wjazdu samochodów ciężarowych". Kontrola stanu technicznego naczepy wykazała, że na osi trzeciej, po prawej stronie w zacisku hamulcowym, brakuje klocków hamulcowych a tarcza hamulcowa pokryta nalotem rdzy na powierzchni roboczej - co zakwalifikowane zostało jako usterka niebezpieczna, powodująca zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, kierowca okazał jedynie kopie wymaganych dokumentów - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

W obu przypadkach, zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów, oraz stwierdzone zostały naruszenia uzasadniające wszczęcie postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej na kwoty 4000 zł oraz 2500 zł.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-11 12:52:41 [89.64.53.*] id:1597203  
Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
"Pierwszy z zatrzymanych pojazdów jechał bez ważnych badań technicznych, a kolejny złamał przepisy" - czyli pojazd złamał te przepisy? Ciekawe...

Nick:
Treść:
2020-05-11 12:34:05 [83.26.165.*] id:1597202  
azam: Napisała postów [452], status [starszy pismak] Reputacja
Więcej kontroli, na wszystkich drogach ! oni czyli ciężarowce nagminnie łamią przepisy, karać aż do bólu!

Nick:
Treść: