• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4204
  • Dodano: 2020-05-11 / 11:22
  • Komentarzy: 0

Wydano ostrzeżenia przed burzami, lokalnie może spaść grad

 
 
Wydano ostrzeżenia przed burzami, lokalnie może spaść grad

(Fot. Archiwum)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem oraz opadami deszczu i wiatrem. Alert pogodowy wydano dla wszystkich powiatów Opolszczyzny.


Wydane ostrzeżenia obowiązują od godziny 13:00 dnia 11.05.2020 do godziny 22:00 dnia 11.05.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 90 procent.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie do
25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad - poinformowali dziś rano meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Pamiętajmy, że podczas burzy nie należy zbliżać się do urządzeń elektrycznych i metalowych, najlepiej pozostać z dala od oszklonych okien, sufitów lub drzwi. Zwierzęta hodowlane najlepiej pozostawić zamknięte, a wszelkie zbędne urządzenia elektryczne oraz anteny najlepiej odłączyć od prądu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie podwórka i balkonu, by nie pozostały tam przedmioty, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie dla innych osób (parasole, krzesła plastikowe, stoły, doniczki).

Gdy przebywamy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, masztów, latarni, a także nie powinniśmy przebywać w pobliżu trakcji kolejowych, transformatorów i przewodów wysokiego napięcia.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".