• 0
0
 
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 4688
  • Dodano: 2020-05-09 / 09:53
  • Komentarzy: 1

Jest decyzja PZPN-u w sprawie niższych lig rozgrywkowych!

 
 
Jest decyzja  PZPN-u w sprawie niższych lig rozgrywkowych!

(Fot. Dżacheć)

Po rozmowach przedstwicieli wojewódzkich związków piłkarskich zdecydowano o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane - czytamy na początku oficjalnego komunikatu.

Jednak bardziej zaskakująca jest decyzja związku w kwestii spadków i awansów:

- (...) Informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

W tej sytuacji, pewna awansu do 3 ligi jest Polonia Nysa, natomiast do gry w IV lidze będą mogli przygotowywać się liderzy okręgówek - Olimpia Lewin Brzeski oraz LZS Walce. W przypadku miejsc barażowych wojewódzkie związki są zobligowane do podjęcia "Spec-Uchwały", która ma się pojawić na dniach.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-09 11:32:25 [89.64.53.*] id:1597156  
Kotaro: Napisał postów [167], status [wyjadacz] Reputacja
To nie decyzja PZPN-u tylko OZPN-u (podobnie jak innych wojewódzkich związków). Przecież jest to napisane literalnie w artykule. Panie "dziennikarzu"...

Nick:
Treść: