• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1002
  • Dodano: 2020-05-08 / 12:14
  • Komentarzy: 0

  Policjanci z Brzegu mają wynik testu na koronawirusa. Nie zostali zarażeni

  Policjanci z Brzegu mają wynik testu na koronawirusa. Nie zostali zarażeni

  (Fot. Archiwum)

  Komenda Powiatowa Policji w Brzegu informuje, że policjant zarażony koronawirusem czuje się dobrze. Pozostali funkcjonariusze komendy otrzymali już wyniki testu na koronawirusa - nie są zakażeni.


  - Z uwagi na nieprawdziwe informacje jakie pojawiają się ostatnio w mediach, a dotyczące stanu zdrowia jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu informujemy, że policjant czuje się dobrze. Nieprawdą jest aby przed pozostałymi policjantami była ukrywana wiedza na temat stanu zdrowia zakażonego funkcjonariusza. Nigdy ta wiedza nie była zatajana. - informuje Komenda Powiatowa Policji w Brzegu.

  Zakażony funkcjonariusz swoją izolację odbywa w miejscu zamieszkania i jest pod stałym nadzorem sanitarnym. Natomiast jego koledzy, którzy poddani zostali badaniu w związku z możliwością zarażenia się COVID-19 mają wynik negatywny. Wszyscy wrócili już do służby i nadal dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

  - Należy zaznaczyć, że objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem wystąpiły u jednego z brzeskich funkcjonariuszy w dniach wolnych od służby. Niezwłocznie poinformował on przełożonego o swoim samopoczuciu i w następnych dniach nie pojawiał się już w służbie. Informację tę otrzymały również służby sanitarne, które nałożyły na niego obowiązek kwarantanny. Pobrany został od funkcjonariusza wymaz, który w kolejnych dniach dał pozytywny wynik - słyszymy.

  Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki po otrzymaniu informacji o tym, że jeden z funkcjonariuszy wykazuje objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem - po konsultacji z sanepidem i merytorycznej ocenie zagrożenia - podjął natychmiastowe i niezbędne kroki, by pozostali funkcjonariusze mogli czuć się bezpiecznie.

  W wyniku podjętych wspólnych działań z sanepidem, funkcjonariusz z objawami, jak i pozostali, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, zostali odizolowani i pozostali na kwarantannie domowej. Służby sanitarne od wszystkich osób objętych kwarantanną pobrały próbki na obecność koronawirusa. Wszyscy otrzymali już wyniki, które są negatywne. W związku z tym, zgodnie z procedurą, policjanci wrócili do służby.

  Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, wszystkie pomieszczenia w komendzie codziennie są dezynfekowane dostępnymi środkami higienicznymi. Dodatkowo przekazano, że niezwłocznie po uzyskaniu informacji, że u jednego z funkcjonariuszy potwierdzono zakażenie koronawirusem, dodatkowej specjalnej dezynfekcji zostały poddane te pojazdy i pomieszczenia, z których policjant wcześniej korzystał.

  Z uwagi na bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych brzeskiej komendy, przełożeni - każdego dnia - weryfikują stan zdrowia osób rozpoczynających służbę/pracę. Jeśli ktoś z nich zgłasza złe samopoczucie tego dnia jest zwalniany z obowiązków. Na chwilę obecną w KPP w Brzegu nie identyfikuje się dalszego istotnego zagrożenia wymagającego dodatkowych działań ponad te, które zaleca GIS.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".