• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5622
  • Dodano: 2020-05-08 / 09:19
  • Komentarzy: 0

  Gorzów Śląski: Śmierć mężczyzny w łazience

  Gorzów Śląski: Śmierć mężczyzny w łazience

  (Fot. OSP Gorzów Śląski)

  W czwartek 7 maja służby ratunkowe zostały wezwane na ulicę Oleską w Gorzowie Śląskim do mężczyzny, który miał stracić przytomność w łazience. Niestety finał akcji nie jest szczęśliwy.


  W czwartek około 15:00 Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 2 zastępy straży pożarnej zostały skierowane na ulicę Oleską w Gorzowie Śląskim, gdzie doszło do zasłabnięcia mężczyzny w łazience.

  - Otrzymaliśmy zgłoszenie o nieprzytomnej osobie wewnątrz budynku mieszkalnego, która najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nieprzytomny mężczyzna znajduje się w pomieszczeniu łazienki, gdzie również zlokalizowany jest piec centralnego ogrzewania. Do budynku natychmiast wprowadzono rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz - relacjonuje OSP Gorzów Śląski.

  Niestety w momencie przetransportowania mężczyzny na zewnątrz budynku, stwierdzono, że mężczyzna nie wykazuje żadnych funkcji życiowych. Strażacy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED, którą kontynuowano następnie przez przybyłe zespoły ratownictwa medycznego. Po blisko 30 min resuscytacji, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

  Przeprowadzona analiza powietrza wewnątrz pomieszczenia nie wykazała obecności tlenku węgla. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala Policja.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".