• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1253
  • Dodano: 2020-05-07 / 13:19
  • Komentarzy: 0

AZS UNI Opole nie powalczy o awans

 
 
AZS UNI Opole nie powalczy o awans

(Fot. Archiwum)

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, AZS UNI Opole odpuściło walkę o awans do najwyższej ligi rozgrywkowej w siatkówce kobiet.

- Do ostatnich chwil czyniliśmy starania o awans do Tauron Ligi. Jako wicemistrz 1 Ligi sezonu 2019/20 otrzymaliśmy taką szansę od PLS. Niestety, bardzo wiele w naszych planach i celach zmieniła sytuacja związana z epidemią i skutkami jakie przyniosła dla wielu obszarów życia, w tym również sportu. Walczyliśmy o ten awans na boisku, przygotowując się jednocześnie organizacyjnie i finansowo. Wszyscy jednak doskonale wiemy, jak bardzo epidemia zmieniła rzeczywistość i jak znacząco zmieniły się priorytety Miasta, sponsorów, partnerów. - mówi nam prezes klubu, Maciej Kochański

Starania o Ligę Siatkówki Kobiet rozpoczął jedynie tegoroczny mistrz rozgrywek - Joker Energoremont Świecie i jego aplikacja zostanie poddana audytowi.

-Nie mieliśmy też żadnych wątpliwości, że zespół ze Świecia, jako mistrz 1 ligi dwa lata z rzędu, dołoży starań, by wreszcie zająć należne mu miejsce w Tauron Lidze. W tym przypadku pierwszeństwo ma zwycięzca ligi. Serdecznie gratulujemy Jokerowi Świecie i trzymamy kciuki - dodaje nam przedstawiciel aktualnych vice-mistrzyń 1 ligi kobiet i zapewnia walkę o awans w następnym sezonie:

- Nie rezygnujemy jednak z naszych marzeń. Chcemy budować klub odpowiedzialnie i racjonalnie, mierząc siły na zamiary. Kompletujemy zespół, który będzie reprezentował barwy UNI Opole w 1 Lidze w sezonie 2020/21 i jesteśmy jak zawsze pełni optymizmu i zapału do walki, by powtórzyć doskonały wynik sportowy z zakończonego przedwcześnie sezonu 2019/20 - kończy.

Przypomnijmy, że sezon 2019/2020 zakończył się po rundzie zasadniczej, w której to AZS UNI Opole zajmowało drugie miejsce, za Jokerem Świecie, a brązowy medal powędrował do zawodniczek Enea Energetyk Poznań

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".