• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3399
  • Dodano: 2020-05-14 / 16:39
  • Komentarzy: 3

  Wszystko wskazuje na to, że dzieci do szkoły pójdą dopiero we wrześniu

  Wszystko wskazuje na to, że dzieci do szkoły pójdą dopiero we wrześniu

  (Fot. Dżacheć)

  W czwartek 14 maja wiceminister edukacji Maciej Kopeć był gościem portalu Wirtualna Polska, gdzie zabrał głos o możliwych terminach powrotu dzieci do szkół. Inne zdanie ma rzeczniczka MEN, a rozporządzenia jak nie było - tak nie ma.


  Uczniowie nie wrócą do szkół do końca roku szkolnego. Nie ma obecnie takiej decyzji, by uruchomić pracę klas szkół podstawowych czy ponadpodstawowych. Te informacje potwierdził w czwartek 13 maja podsekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej, Maciej Kopeć.

  - Rozporządzenie, które zostanie wydane, będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, do końca zajęć dydaktycznych. Mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, inaczej wygląda to z klasami 1-3 w szkołach podstawowych, gdzie jest możliwość uruchomienia wcześniej zajęć po dostosowaniu się do wydanych wytycznych - powiedział Maciej Kopeć w wp.pl.

  Część wytycznych prawdopodobnie zostanie przedstawiona jeszcze przed końcem tygodnia. Po wystąpieniu wiceministra edukacji pojawiła się jeszcze jedna informacja, przekazana mediom przez rzeczniczkę Ministerstwa Edukacji Narodowej Annę Ostrowską. Zaprzecza ona, by szkoły rozporządzenie miało stanowić o przedłużeniu zamknięcia szkół do końca roku szkolnego. Termin, który jest podawany to 7 czerwca.

  - Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS - zaznacza Anna Ostrowska.

  Przypomnijmy, że na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że od 25 maja mogą rozpocząć się zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Nie doprecyzowano jednak zasad tych zajęć. W dalszym ciągu nie zostało opublikowane rozporządzenie odnośnie najnowszych zmian.

  Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski dodał, że oprócz samej opieki nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-15 20:34:11 [31.60.47.*] id:1597360  
  liberty: Napisał postów [2649], status [Szycha] Reputacja
  Nie chodzili do szkoły z winy debili z rzadu wiec teraz powinni miec wszystko automatycznie zaliczone...

  Nick:
  Treść:
  2020-05-14 16:48:55 [83.30.19.*] id:1597325  
  dzony: Napisał postów [5688], status [VIP] Reputacja
  .....same durnie/imbecyle w tym warszawskim bajzlu!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-05-14 18:28:12 [83.30.19.*] id:1597328  
  dzony: Napisał postów [5688], status [VIP] Reputacja
  a politycy w Polsce to biedacy!