• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3161
  • Dodano: 2020-05-06 / 08:12
  • Komentarzy: 0

Samochód osobowy spłonął na drodze wojewódzkiej nr 414

 
 
Samochód osobowy spłonął na drodze wojewódzkiej nr 414

(Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach)

 <i>(Fot. OSP Smolarnia)</i>

(Fot. OSP Smolarnia)

We wtorek wieczorem straż pożarna interweniowała na drodze wojewódzkiej nr 414 Opole - Prudnik na wysokości Smolarni. Doszczętnie spłonął tam samochód osobowy.


We wtorek 5 maja o 22:25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego, na drodze wojewódzkiej 414.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krapkowicach, OSP Strzeleczki i OSP Smolarnia. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, a podróżujący na czas zdołali opuścić pojazd.

Najczęstszymi przyczynami powstania pożarów pojazdów są m.in. nieprawidłowe użytkowanie (np. zbyt niski poziom płynu w chłodnicy, zapłon spowodowany jazdą z zaciągniętym hamulcem ręcznym, brak konserwacji.

W przypadku, gdy podczas podróży zauważymy niepokojące sygnały, które mogłyby świadczyć o tym, że pod maską pojazdu może powstać pożar, powinniśmy wiedzieć jak zareagować. Pierwsze sygnały, które powinny zwrócić naszą uwagę to swąd lub widoczny dym z instalacji elektrycznej. W takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej zatrzymać pojazd i wyłączyć silnik po czym natychmiast opuścić auto.

- Jeśli możemy użyć gaśnicy, należy uchylić maskę i opróżnić gaśnicę. W międzyczasie, jednak jak najwcześniej należy zaalarmować straż pożarną. Warto pamiętać, że maska może być rozgrzana, dlatego trzeba ochronić dłonie przed poparzeniem. Warto pamiętać, że maskę należy otworzyć na wysokość kilku centymetrów. Otwarcie jej na oścież może spowodować nagłe rozprzestrzenienie się ognia - informują strażacy.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".