• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1514
  • Dodano: 2020-05-05 / 19:33
  • Komentarzy: 1

  Oddał szpik kostny - dał szanse drugiemu człowiekowi na zdrowe życie

  Oddał szpik kostny - dał szanse drugiemu człowiekowi na zdrowe życie

  (KPP Brzeg)

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu podarował swoje komórki macierzyste pacjentowi choremu na białaczkę. W ten sposób dał mu najcenniejszy dar - szansę na zdrowe życie. Rejestracja nic nie kosztuje, a sam zabieg pobierania szpiku jest bezpieczny i bezbolesny. Dlatego zachęcamy do kliknięcia w link https://www.dkms.pl/pl i pobrania pakietu rejestracyjnego.

  Mateusz jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. W służbie zawsze zaangażowany i oddany. Gotów by strzec bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, chętny by pomagać innym i stawiać czoła trudnym wyzwaniom.

  5 lat temu zdecydował, że zarejestruje się jako dawca szpiku kostnego i komórek macierzystych. Przez te wszystkie lata telefon Mateusza milczał. Jednak wiedział, że zadzwoni kiedy jego genetyczny bliźniak będzie potrzebował pomocy. Tak się stało wiosną tego roku. Otrzymał informację z fundacji DMKS. Jego komórki macierzyste były potrzebne pacjentowi chorującemu na nowotwór krwi. Policjant ani chwili nie zastanawiał się czy podjął właściwą decyzję. Wówczas cała procedura został uruchomiona. Funkcjonariusz przeszedł szereg niezbędnych badań. One potwierdziły, że jego zdrowie jest w bardzo dobrej formie. Decydując się na udział w procedurze ratującej życie, podarował choremu pacjentowi szansę na nowe życie i powrót do zdrowia.

  W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Taką diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Jedynie 25 % pacjentów znajduje "bliźniaka genetycznego" w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na dawców niespokrewnionych.

  Każdy kto zdecyduje się na zarejestrowanie w bazie DKMS, daje szanse komuś kto zmaga się z białaczką. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zdecydowało się zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego i komórek macierzystych. Taka decyzja musi być przemyślana i świadoma. Aby zostać potencjalnym dawcą szpiku, wystarczy zamówić pakiet rejestracyjny na https://www.dkms.pl/pl. Zarejestruj się już teraz - Warto pomagać!

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-06 07:19:13 [83.238.143.*] id:1597062  
  iks: Napisał postów [363], status [pismak] Reputacja
  Jeżeli ideą tego artykułu było promowanie DKMS-u to brawo. Jeżeli jedynie lansowanie policji to bardzo słabo. Super, że p. Mateusz pomógł ale wielu ludzi już dawno to zrobiło. Pomagam ludziom na ile mogę i nie chwalę się tym na prawo i lewo. Robię to dla nich a nie na pokaz.

  Nick:
  Treść: