• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3263
  • Dodano: 2020-05-03 / 11:56
  • Komentarzy: 7

  Przeciążone busy to nie tylko zagrożenie na drodze, ale także nielegalna konkurencja

  Przeciążone busy to nie tylko zagrożenie na drodze, ale także nielegalna konkurencja

  (Fot. WITD Opole)

  Jak wskazują funkcjonariusze opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, zjawisko przeładowanych busów i ciężarówek nasiliło się na Opolszczyźnie. To prowadzi do niszczenia dróg, stwarzania zagrożenia na drodze, a także jest nielegalną konkurencją.


  W ostatnim czasie na terenie województwa opolskiego widoczne jest zjawisko znacznego "rozluźnienia" w zachowaniu kierowców popularnych "dostawczaków", którzy ładując pojazdy ponad dopuszczalne normy, łamią przepisy prawa, niszczą drogi oraz doprowadzają do nielegalnej konkurencji z licencjonowanymi przewoźnikami.

  Kilka dni temu, inspektorzy z opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, na Obwodnicy Północnej Opola zważyli 6 pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

  Waga każdego z kontrolowanych pojazdów przekraczała dopuszczalną masę całkowitą, a rekordzista ważył 7,7 t. (jego ładowność została przekroczona od dopuszczalnej 400 kg, aż o 800%). Wszyscy skontrolowani kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi za dopuszczenie do nadmiernego obciążenia pojazdów oraz wydano wobec nich zakaz dalszej jazdy do czasu rozładunku.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".