• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2699
  • Dodano: 2020-05-01 / 08:26
  • Komentarzy: 1

  Majówka 2020. Niech będzie bezpiecznie i z obowiązkowymi maseczkami

  Majówka 2020. Niech będzie bezpiecznie i z obowiązkowymi maseczkami

  (KWP Opole)

  Zbliżający się, długi majowy weekend, na pewno będzie inny. Już sam fakt panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej normalności. Jeśli możesz to #zostańwdomu. Jeśli jednak wychodzisz, rób to z zachowaniem należytej odległości i stosuj się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach.

  Z uwagi na obostrzenia wprowadzone ze względu na stan epidemii, ruch na drogach Opolszczyzny jest mniejszy. Spodziewamy się jednak, związanego z majówką, zwiększenia ilości podróżujących. Może się to niestety wiązać z większą ilości zdarzeń drogowych.

  Jednak żeby nasza podróż upłynęła szczęśliwie i bezpiecznie trzeba pamiętać o paru rzeczach:

  do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość oraz brawura. Dlatego, przede wszystkim, dostosujmy prędkość do warunków i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń

  wbrew obiegowej opinii, do największej ilości wypadków dochodzi, gdy warunki na drodze są dobre, a ruch niewielki. Ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. W drodze bądźmy wypoczęci i skoncentrowani.

  Dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Dlatego zawsze powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność i nie zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania.

  Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych czy nietrzeźwych kierujących!

  Jako kierowca stosuj się do tych zasad:

  w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,

  przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, zachęcamy również do posiadania apteczki i kamizelek odblaskowych) oraz potrzebne dokumenty (prawo jazdy),

  po dwóch lub trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu - na parkingu czy na stacji paliw. Nie zapominajmy przy tym o nakazach związanych z panującą epidemią koronawirusa.

  Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

  1 maja 2020 w godzinach 8:00 - 22:00

  2 maja 2020 w godzinach 18:00 - 22:00

  3 maja 2020 w godzinach 8:00 - 22:00

  Od jakiegoś czasu można już korzystać z parków i lasów, biegać czy jeździć na rowerze - a dobra pogoda temu sprzyja. Nie zapominajmy o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

  zachowania 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,

  obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,

  czy ścisłego przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi

  Uprawiajmy sport w sposób odpowiedzialny i zgodnie z przepisami - w tym ruchu drogowego - co równie ważne nośmy też odblaski! Przede wszystkim w porze nocnej i późnym popołudniem, nie tylko poza terenem zabudowanym. Zwiększmy naszą widoczność, dajmy się zauważyć innym uczestnikom ruchu drogowego i w odpowiedni sposób zareagować.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-01 09:14:24 [83.26.165.*] id:1596882  
  azam: Napisała postów [528], status [rozpisany/na] Reputacja
  Wszystko wiem, dezynfekcja jest, mogę ruszać do mamusi :)

  Nick:
  Treść: