• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4617
  • Dodano: 2020-05-02 / 10:34
  • Komentarzy: 2

  Można wejść do parku w kompleksie parkowo-pałacowym Moszna Zamek

  Można wejść do parku w kompleksie parkowo-pałacowym Moszna Zamek

  (Fot. Archiwum)

  Wojewódzkie instytucje kultury, zgodnie z zaleceniami rządu i po dzisiejszych ustaleniach z zarządem województwa, powoli "odmrażają" swoją działalność.


  Wojewódzkie instytucje kultury, zgodnie z zaleceniami rządu i po ustaleniach z zarządem województwa, powoli "odmrażają" swoją działalność.

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu otwiera się dla czytelników o godzinie 9.00 w środę 6 maja. Zgodnie z wytycznymi zwrócone książki będą podlegały obowiązkowej kwarantannie, zaś do odwołania zostanie zamknięta czytelnia.

  Oficjalne otwarcie muzeów dla zwiedzających zaplanowane zostało na dzień 18 maja, czyli na przypadający wtedy Dzień Muzealnika. - Wtedy otworzymy oficjalnie dwa budynki Muzeum Śląska Opolskiego i w Opolu przy ulicy Muzealnej i Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny, Muzeum Wsi Opolskiej oraz Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, gdzie zaplanowano wtedy także otwarcie nowej wystawy.

  Od 4 maja będzie można natomiast spacerować po parku w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Same chaty w skansenie będą zamknięte, a spacer będzie bez obsługi merytorycznej pracowników muzeum.

  Od 1 maja, możliwy będzie natomiast biletowany wstęp do parku w kompleksie parkowo-pałacowym Moszna Zamek. Podczas tego weekendu będzie można tylko spacerować po parku, do samego zamku będzie zaś można wejść wyłącznie do kiosku z pamiątkami oraz do toalety. 5 maja zamek wznawia działalność hotelarską, zaś zwiedzanie zamku będzie możliwe od 9 maja. Będzie to zwiedzanie bez wież, w nowej formule. Obowiązywać będą wszystkie ogólne zalecenia sanitarne.

  Wszystkie instytucje kultury będą funkcjonowały w koniecznym reżimie sanitarnym. Są zaopatrzone w środki dezynfekcyjne, przyłbice czy ścianki plexi .

  Zamknięte nadal pozostają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Filharmonia Opolska.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-02 22:31:40 [5.173.40.*] id:1596942  
  Król Forum: Napisał postów [1510], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  W moszna to możecie mnie pocałować 😆

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-05-03 15:06:16 [89.67.2.*] id:1596954  
  wojtasoks: Napisał postów [7567], status [VIP] Reputacja
  Chyba nie znajdziesz chętnych ;)