• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 862
  • Dodano: 2020-05-02 / 14:35
  • Komentarzy: 0

Opolski Festiwal Skoków przełożony

 
 
Opolski Festiwal Skoków przełożony

(Fot. Archiwum)

Pandemia koronawirusa powoduje paraliż kolejnych imprez masowych, także tych sportowych.

Opolski Festiwal Skoków jest organizowany od 2006 roku. Tegoroczny mityng lekkoatletyczny, w którym głównymi konkurencjami są skoki wzwyż kobiet oraz mężczyzn, miał się odbyć 20 oraz 21 czerwca. Niestety, w związku z obecną sytuacją, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie o przełożeniu terminu imprezy.

- Szanowni Państwo, drodzy Kibice! W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i na świecie musimy przesunąć termin 15 Opolskiego Festiwalu Skoków. Jubileuszowa edycja mityngu planowana jest na 12-13 września 2020 r. - czytamy na oficjalnej stronie zawodów.

Od 2009 roku event odbywa się na Stadionie imienia Opolskich Olimpijczyków, natomiast wcześniej przez 3 lata zawodników mogliśmy oglądać na Stadionie Gwardii. Co roku zawody są obstawione w parę "głośnych nazwisk". W tegorocznej edycji zostali zapowiedzeni między innymi dwukrotny mistrz świata, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, Katarczyk Mutaz Essa Barshim, trzykrotna, aktualna mistrzyni świata, Rosjanka Maria Lastiskene oraz polska gwiazda skoków wzwyż, Kamila Lićwinko.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".