• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3206
  • Dodano: 2020-04-29 / 08:55
  • Komentarzy: 0

Po majówce znów zapłacimy za parkowanie. Strefa wraca powiększona!

 
 
Po majówce znów zapłacimy za parkowanie. Strefa wraca powiększona!

(Fot. Archiwum)

Władze miasta zdecydowały o zwolnieniu mieszkańców miasta z opłat za parkowanie w strefie w połowie marca. Wraz z kolejnym etapem odmrożenia gospodarki, miasto odmrozi płatności za parkowanie. Należy pamiętać, że strefa płatnego parkowania powiększyła się 1 kwietnia.


Opłaty za postój w strefie A i B znów będą pobierane, po tym jak 17 marca zawiesił je prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Miało to oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

- Po sześciu tygodniach od tamtej decyzji opolska strefa płatnego parkowania zacznie ponownie działać. Parkometry w mieście zostaną uruchomione 4 maja o godz. 8.00, odblokowane zostaną też płatności kartą i aplikacja mobilna.
Jednocześnie administrator SPP zapewnia, że parkometry będą regularnie i dokładnie odkażane. Dla własnego bezpieczeństwa i komfortu kierowcy powinni jednak używać rękawiczek ochronnych i w przypadku kolejki zachowywać wymagany odstęp - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Warto pamiętać, że 1 kwietnia powiększyła się strefa parkowania. Parkometry w nowych lokalizacjach są już zamontowane. Strefa B będzie obejmowała dodatkowe ulice: m.in. część ul. Bończyka, oraz ul. Wrocławskiej, plac Piłsudskiego, ul. Orląt Lwowskich, ul. Katowicką, część ul. Plebiscytowej i ul. Bohaterów Monte Cassino. Z kolei ulica Armii Krajowej na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Dubois (dotychczas znajdująca się w strefie B), znalazła się w strefie A.

Dokładny spis ulic a także mapa znajdują się na stronie Zakładu Komunalnego.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".