• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3382
  • Dodano: 2020-04-27 / 12:41
  • Komentarzy: 2

W Opolu pobrano osocze od pierwszego krwiodawcy - ozdrowieńca

 
 
W Opolu pobrano osocze od pierwszego krwiodawcy - ozdrowieńca
 <i>(Fot.Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu )</i>

(Fot.Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu )

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu poinformowało, że w poniedziałek 27 kwietnia pierwszy krwiodawca ozdrowieniec oddał osocze krwi.


Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa na świecie, naukowcy szukają skutecznych metod leczenia infekcji, którą wywołuje. Wśród lekarzy specjalistów i naukowców słychać przesłanki, że osocze krwi osób, które pokonały zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może pomóc w leczeniu chorych na COVID-19. To dzięki temu, że ozdrowieńcy wytworzyli przeciw patogenowi przeciwciała, a pobranie osocza od zdrowej osoby może pomóc chorym z ciężką postacią COVID-19.

Dzisiaj pan Dariusz, jeden z opolskich ozdrowieńców oddał osocze do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. - Dzisiaj pobraliśmy osocze od pierwszego Krwiodawcy ozdrowieńca. Dziękujemy Panu Dariuszowi. Zachęcamy osoby, które pokonały COVID-19 aby również się zgłaszały do naszego Centrum. Razem możemy pomoc pacjentom chorym na SARS - CoV - 2 wygrać walkę o życie i zdrowie - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Przypomnijmy, że ozdrowieńcem nazywamy osobę, u której wykryto materiał genetyczny wirusa SARS-CoV-2 ( może przebyć zakażenie bezobjawowo lub objawowo o różnym stopniu nasilenia objawów COVID-19) a obecnie nie wykrywa się obecności wirusa. Może to być też osoba, która nie miała stwierdzonego zakażenia, a obecnie w jej krwi wykrywa się przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (mogła przejść chorobę bezobjawowo).
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-27 16:04:12 [31.60.39.*] id:1596692  
liberty: Napisał postów [2088], status [Szycha] Reputacja
Mam nadzieje ze LEKARSTWO szybciej wynajdą niż truciznę DEPOPULATORA gatesa...

Nick:
Treść:
2020-04-27 13:51:57 [178.252.17.*] id:1596679  
PauloOp23: Napisał postów [3331], status [VIP] Reputacja
Elegancko. Teraz jeszcze kilkaset milionów i można robić szczepionki dla całego świata. Czyli jak zapowiada rząd,za 2 lata będzie.

Nick:
Treść: