• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6532
  • Dodano: 2020-04-23 / 14:42
  • Komentarzy: 1

Lekarz z Oddziału Wewnętrznego USK zakażony koronawirusem

 
 
Lekarz z Oddziału Wewnętrznego USK zakażony koronawirusem
 <i>(Fot. Archiwum)</i>

(Fot. Archiwum)

Od wtorku zamknięty jest oddział wewnętrzny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu z powodu dwóch pacjentów, u których wykryto COVID-19. Dziś szpital potwierdził, że dodatni wynik testu na koronawirusa ma jeden z lekarzy.


Po tym, jak u dwóch byłych pacjentów Oddziału Wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu potwierdzono obecność koronawirusa, zadecydowano o odcięciu i zamknięciu oddziału. Wszyscy pracownicy zostali poddani kwarantannie, a ci, co przebywali w tym momencie na oddziałach musieli zostać w szpitalu z pacjentami.

Badaniem pod kątem obecności koronawirusa objęto personel szpitala (około 60 osób) oraz ponad 30 przebywających tam pacjentów. Do tej pory wyniki, które nadchodziły były ujemne. Dziś szpital potwierdził informację o tym, że osobą u której zdiagnozowano obecność koronawirusa jest lekarz, który został poddany kwarantannie.

- Komitet Kontroli Zakażeń Szpitalnych prowadzi dochodzenie epidemiologiczne, które ma dać odpowiedź na pytanie, jak doszło do zakażenia, analizuje też sytuację i podejmuje kroki, by zapewnić bezpieczeństwo pozostałym pacjentom i personelowi - informuje Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Rzecznik szpitala podkreśla, że nie są znane jeszcze wszystkie wyniki pobranych próbek.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-23 19:35:59 [188.123.205.*] id:1596474  
ombre: Napisał postów [17752], status [VIP] Reputacja
Szykuje się drugi Radom.

Nick:
Treść: