• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2946
  • Dodano: 2020-04-22 / 12:25
  • Komentarzy: 1

  Szczęśliwy finał zbiórki dla Frania! Uzbierano kwotę blisko 10 milionów złotych

  Szczęśliwy finał zbiórki dla Frania! Uzbierano kwotę blisko 10 milionów złotych

  (Fot.Franio Marcinkowski kontra SMA )

  Udało się! Dzięki wielkiej determinacji rodziców i osób wspomagających zbiórkę udało się uzbierać kwotę blisko 10 milionów złotych na operację ratującą życie małego Frania.


  Na portalu siepomaga akcję wsparło ponad 200 tysięcy darczyńców. Warto dodać, że jeszcze niespełna dwa tygodnie temu do finału akcji brakowało ponad miliona złotych. Dodatkowym utrudnieniem była panująca epidemia koronawirusa, która zablokowała możliwość organizowania charytatywnych wydarzeń. Odwołano wszelkie koncerty, treningi czy pokazy. Mimo to dziś mamy pewność, że Franek ma pieniądze niezbędne do terapii ratującej życie.

  W zbiórkę włączyła się społeczność w całej Polsce, a także za granicami kraju, wsparcie płynęło od aktorów, muzyków czy sportowców.

  - Szukamy pomocy wszędzie! Pukamy do wszystkich drzwi, by znaleźć ratunek dla naszego dziecka - pisali na stronie zbiórki rodzice Frania.

  - Moment, w którym rodzice dowiadują się, że mogą stracić swoje dziecko jest niewyobrażalnie ciężki. Kolejnym krokiem jest poszukiwanie lekarza, który da nadzieję, że walka o przetrwanie będzie miała sens. Przedostatni etap jest niemniej łatwy - to pieniądze które często pozostają jedynym warunkiem tego, czy dziecko zdmuchnie kolejne świeczki na urodzinowym torcie. Rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Choroba odbiera chłopcu możliwość ruchu, zabija odporność, wyłącza funkcje życiowe, a dodatkowo została wykryta bardzo późno bo pomiędzy 8 a 9 miesiącem życia - czytamy w opisie.

  Tymczasem około południa 22 kwietnia "zielony pasek" na stronie zbiórki osiągnął wymarzone 100 procent na koncie Frania jest 9 959 385 zł i kwota cały czas rośnie.

  Historię chłopca można przeczytać tutaj

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-22 13:51:22 [217.153.196.*] id:1596432  
  Maniek22: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  Gratuluje wytrwałości, i bije głową w mur co tam kosztuje te 10mln... wiedza przekazywana z dziada pradziada bo medycyna to lobby farmaceutyczne a nie pomoc bliźniemu. W tej cenie możnaby kupić 400 respiratorów..

  Nick:
  Treść: