• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2109
  • Dodano: 2020-04-22 / 16:10
  • Komentarzy: 0

  Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie badać próbki pobrane od pacjentów z podejrzeniem COVID-19

  Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie badać próbki pobrane od pacjentów z podejrzeniem COVID-19

  (Fot. Archiwum)

  Druga w regionie pracownia diagnostyczna powstaje w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Daje to możliwość przebadania dodatkowych 100 próbek na dobę.


  Jak potwierdził podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, musimy przyzwyczaić się do obecności koronawirusa w naszym życiu. Epidemia będzie obecna w Polsce i na świecie jeszcze przez długi czas. W związku z panującą sytuacją już za kilkanaście dni próbki pobrane od pacjentów z podejrzeniem COVID-19 będzie badało laboratorium szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.

  - Szpital jest już bardzo blisko uruchomienia drugiego laboratorium. Dzięki niemu testy będzie można wykonywać na miejscu, bez konieczności wysyłania materiału do Opola czy Wrocławia. Placówka będzie mogła zbadać nawet 100 próbek na dobę. Pierwsze testy nowe laboratorium wykona na początku maja. Pracownia powstaje z pieniędzy przekazanych nam przez Grupę Azoty ZAK S.A. - informuje Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

  Pamiętaj!!!

  - W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

  - Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśnij telefonicznie lub innymi metodami zdalnej konsultacji.

  - Nie zgłaszaj się sam do przychodzi POZ (chyba, że zostaniesz, o to poproszony w określonym terminie), ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

  - Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich osób w poczekalni.

  - Myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu. Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust. Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlesz lub kichasz.

  - Nie zbliżaj się do osób chorych.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".