• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6189
  • Dodano: 2020-04-16 / 13:50
  • Komentarzy: 0

W Dobrzeniu Wielkim powstał oryginalny "maseczkomat"

 
 
W Dobrzeniu Wielkim powstał oryginalny "maseczkomat"
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

W związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, krawcowe i chętni z Dobrzenia Wielkiego szyją maseczki dla mieszkańców gminy.


Maseczki osłaniające twarz można zabrać m.in. sprzed Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim

- Drodzy mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki, od dzisiaj obowiązkowo nosimy maseczki. Jeżeli nie posiadasz takiej, przed wejściem do naszego domu kultury możesz taką maseczkę zabrać. Maseczki powstały w ramach akcji "Szyjemy maseczki ochronne dla Gminy Dobrzeń Wielki". Dziękujemy pomysłodawcom akcji oraz wszystkim którzy przyłączyli się wspólnego działania - czytamy na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Inicjatorem akcji jest Roman Kołbuc, przewodniczący Rady Gminy Dobrzeń Wielki. - Jest pandemia, a my chcieliśmy działać wzorem innych gmin, na przykładzie gminy Pokój, która postanowiła uszyć maseczki dla każdego mieszkańca. Postanowiłem, że i u nas powinno dziać się to samo. Wiele pań, które potrafią szyć pomagały ościennym gminom. Poprosiłem wójta o fundusze i rozpoczęcie procesu. Materiał został zakupiony i powstał problem dystrybucji. Sołtysi dostają te maseczki partiami, każdy może się do nich zgłosić - mówi Roman Kołbuc.

Dla osób, które nie mają maseczek powstał "maseczkomat" przypominający sznur na pranie. Od rana w czwartek mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego mogli wziąć taką maseczkę sprzed Domu Kultury. - Mamy świadomość, że nie każdy ma dostęp do Facebooka, dlatego świetną inicjatywą wykazał się dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Teraz każdy może bezkolizyjnie odebrać maseczkę. Na wcześniejszą produkcję poszło 110 metrów materiału, wczoraj doszło kolejne 50 metrów, dziś mamy znów 60. Co chwilę zgłaszają się nowe panie, ale nie tylko, bo maseczki szyją też małżeństwa. Jeśli będzie trzeba, to uszyjemy ich wiele tysięcy. Każdy pomysł, który pomoże dotrzeć di większej ilości osób jest dobry - mówi Kołbuc.

Z "inicjatywy maseczkowej" cieszy się też pan Hubert, który na co dzień wozi zupę dla potrzebujących - To wspaniały gest. Nie wszyscy mogą mieć takie maseczki a wiemy, że dziś trzeba je nosić - słyszymy.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".