• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8005
  • Dodano: 2020-04-10 / 11:33
  • Komentarzy: 4

  Tragiczny wypadek w Nowych Smarchowicach. Zginęło dwóch mężczyzn

  Tragiczny wypadek w Nowych Smarchowicach. Zginęło dwóch mężczyzn
   <i>(Fot. KPP Namysłów)</i>

  (Fot. KPP Namysłów)

  Policja pod nadzorem prokuratury badają okoliczności tragicznego zdarzenia pod Namysłowem. Uderzenie o skarpę a następnie w drzewo było tak silne, że obaj mężczyźni podróżujący tym autem wypadli na zewnątrz.


  W nocy z czwartku na piątek doszło do wypadku w miejscowości Nowe Smarchowice w powiecie namysłowskim, na skutek którego śmierć na miejscu poniosło dwóch mieszkańców gminy Namysłów. Okoliczności tego zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

  - Przed 1:00 w nocy, oficer dyżurny namysłowskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowe Smarchowice. Osobowy mercedes na łuku drogi wypadł z jezdni, kilkukrotnie dachował a następnie uderzył w drzewo. Uderzenie o skarpę a następnie w drzewo było tak silne, że obaj mężczyźni podróżujący tym autem wypadli na zewnątrz. W wyniku poniesionych obrażeń, 29 i 35-latek ponieśli śmierć na miejscu. 29 i 35-letni mężczyźni to mieszkańcy gminy Namysłów - poinformował mł. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

  Policjanci przypominają, że mimo mniejszego ruchu z powodu pandemii, jezdnia o tej porze roku może być niebezpiecznie śliska, dlatego apeluje się o dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

  - Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość i niedostosowywanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym - słyszymy.

  Przypominamy, że cały czas obowiązuje stan epidemii na terenie całego kraju. Wprowadzone przepisy mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Większość społeczeństwa stosuje się do obostrzeń i nakazów aby pozostać w domu. Taka sytuacja powoduje, że ruch na drogach jest mniejszy, co w połączeniu z coraz lepszymi warunkami pogodowymi może u niektórych kierowców budzić zachętę do przekraczania dozwolonej prędkości. Przemieszczanie się jest dozwolone tylko z ważnych życiowo powodów i po spełnieniu jasnych kryteriów. Szczególnie w okresie przedświątecznym policjanci będą kontrolować czy przemieszczanie się osób jest rzeczywiście zasadne.

  Nieustannie apelujemy o rozwagę, nie wychodzenie z domu i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych. Wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Osoby wracające do domu rodzinnego na święta, muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza z nich to przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, kiedy czujemy się źle, jesteśmy niewyspani i zmęczeni. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wsiadając za kierownicę, być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-10 14:17:00 [185.127.20.*] id:1595764  
  Pedro: Napisał postów [7596], status [VIP] Reputacja
  A wystarczyło zapiąć pasy i może by żyli, a teraz rodziny będą mieć smutne święta (*)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-04-13 23:51:42 [83.29.78.*] id:1595987  
  Meguszka: Napisała postów [1076], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  najgorzej ze za błędy kierowcy przypłacić życiem musi pasażer...
  2020-04-11 19:59:36 [5.173.41.*] id:1595888  
  CzysteOpole: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
  "W nocy z czwartku na piątek doszło do wypadku w miejscowości Nowe Smarchowice w powiecie namysłowskich" kto to namysłowscy? coś tu nie pasuje

  Nick:
  Treść:
  2020-04-10 13:41:52 [213.127.78.*] id:1595758  
  KubaXY: Napisał postów [2560], status [Szycha] Reputacja
  No i fajnie. Wesolych swiat !!!
  [-3]

  Nick:
  Treść: