• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8050
  • Dodano: 2020-04-09 / 10:09
  • Komentarzy: 0

  Liczba chorujących na COVID-19 na Opolszczyźnie wzrosła do 123 osób

  Liczba chorujących na COVID-19 na Opolszczyźnie wzrosła do 123 osób

  (Fot. Dżacheć)

  W środę 8 kwietnia z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w Polsce 30 kolejnych osób. Według najświeższych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia nie żyje 164 osoby, a od początku marca zachorowało już 5341 Polaków.


  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 136 przypadkach zakażenia koronawirusem, które został potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 7 przypadków, to mieszkańcy województwa opolskiego. 284 osoby wyzdrowiały.

  Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego,
  2 osób z woj. lubuskiego.

  - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia.

  Wśród 7 osób, które zachorowały w województwie opolskim jest 5 mieszkańców powiatu oleskiego, 1 z powiatu nyskiego oraz 1 powiatu brzeskiego.

  W powiecie oleskim chorują trzy kobiety, jedna z nich jest w średnim wieku, pozostałe dwie w sile wieku. Koronawirus potwierdzono również u mężczyzny w wieku senioralnym oraz u mężczyzny w wieku średnim. Stan wszystkich oceniany jest jako dobry. Obecnie przebywają w kwarantannie domowej.

  W powiecie nyskim choruje młody mężczyzna. Z uwagi na jego dobry stan przebywa w kwarantannie domowej. Kobieta w średnim wieku z powiatu brzeskiego, jak i poprzednie osoby zaraziły się poprzez kontakt z chorym. Również przebywa w kwarantannie domowej.

  W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5341/164 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie opolskim liczba zakażeń od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku wynosi 123 osoby.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".