• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2637
  • Dodano: 2020-04-09 / 11:04
  • Komentarzy: 1

Odwołane są wszelkie wydarzenia do 3 czerwca. Festiwal pod znakiem zapytania

 
 
Odwołane są wszelkie wydarzenia do 3 czerwca. Festiwal pod znakiem zapytania

(Fot. Archiwum)

Koncerty, wydarzenia czy targi mocno wyczekiwane przez Opolan zostają na bieżąco odwoływane. Zrezygnowano już z Dni Opola, Piastonaliów czy Śniadania Wielkanocnego. Nie odbędą się żadne wydarzenia do 3 czerwca włącznie.


Za kilka dni minie miesiąc, odkąd niedostępne dla Opolan są szkoły, przedszkola, żłobki, instytucje kultury oraz wydarzenia kulturalne i sportowe. Odwołane zostały m.in. spektakle teatralne, projekcje filmowe w kinie, koncerty w Filharmonii czy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Miasto poinformowało o kolejnych odwołanych imprezach.

Ratusz poinformował, że wszystkie imprezy zaplanowane do 3 czerwca włącznie również zostają odwołane. W związku z tym nie odbędą się m.in. Piastonalia, koncerty Rock i Hip Hop Opole. Warto podkreślić, że zaraz za tym terminem zaplanowany jest 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, który zaplanowany jest na dni od 5 do 8 czerwca 2020 roku, na tę chwilę miasto nie podaje żadnych informacji odnośnie przeniesienia bądź odwołania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Co ważne, w tym terminie odbywa się także Rajd Festiwalowy, który został odwołany przez Zarząd Automobilklubu Opolskiego po konsultacji z Urzędem Miasta Opola jeszcze w marcu.

Podsumowując, w Opolu nie odbędą się wcale, lub w planowanych terminach Targi Turystyczne w Stronę Słońca (22-24 maja, lecz organizatorzy planują przenieść je na inny termin), Dni Opola (14-17 kwietnia), Śniadanie Wielkanocne na Rynku (8 kwietnia), Święto Wojciechowe (25-26 kwietnia), Piastonalia (18-23 maja - nie mamy jeszcze oficjalnej informacji o odwołaniu, jak i przeniesieniu), czy Hip Hop i Rock Opole (29-30 maja). Impreza sportowa Armagedon Active (zaplanowana na 18 kwietnia - przeniesiona wstępnie na sierpień), Półmaraton Opolski (zaplanowany na 9 maja - przeniesiony na wrzesień), czy lubiany przez sportowców z Opolszczyzny Pagór Race w Ozimku.

Organizacja imprez masowych w kolejnych miesiącach jest uzależniona od dalszego rozwoju sytuacji.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-09 13:25:36 [31.60.57.*] id:1595676  
liberty: Napisał postów [2125], status [Szycha] Reputacja
Mam nadzieje ze ten cały żałosny pandemiczny cyrk niedługo sie skonczy...Widziałem materiał na necie : facet siedzi pod blokiem z trójka małych dzieci a jakis debil z policji chce go za to zgarnąć...Pewnie za "zakaz zgromadzeń" jaki ci kretyni z sejmu uchwalili...Tak nie można teraz nawet z rodzina usiąść na ławkę takich czasow dożyliśmy...Starsi mowia ze jest gorzej niż w stanie wojennym...

Nick:
Treść: