• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2340
  • Dodano: 2020-05-17 / 07:02
  • Komentarzy: 0

  Transport międzynarodowy pod czujnym okiem funkcjonariuszy opolskiej KAS

  Transport międzynarodowy pod czujnym okiem funkcjonariuszy opolskiej KAS
   <i>(Fot. KAS Opole)</i>

  (Fot. KAS Opole)

  Funkcjonariusze opolskiej KAS regularnie prowadzą kontrolę przywozu i wywozu towarów na granicy polsko-czeskiej.


  Przewoźnicy muszą pamiętać o obowiązkowych zgłoszeniach obejmujących niektóre grupy towarów i rejestracji w systemie SENT.

  W okresie stanu epidemii funkcjonariusze opolskiej KAS pełnią służbę na dwóch przejściach granicznych w Głuchołazach i Trzebini. Kontrole na granicy prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu przeciwdziałanie wprowadzaniu na polski rynek towarów nielegalnych i zapobieganie wywozowi niektórych wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności.

  Od połowy marca opolska KAS skontrolowała łącznie ponad 10,5 tys. pojazdów ciężarowych dokonujących wywozu i przywozu towaru przez granicę polsko-czeską i czesko-polską, pod kątem rodzaju przewożonego towaru i legalności jego przewozu według polskich i unijnych przepisów prawa.

  W wyniku przeprowadzonych kontroli opolska KAS wykryła i udaremniła przemyt ponad 5,5 mln. sztuk papierosów, zapobiegła wywozowi wyrobów medycznych i środków do dezynfekcji zagrożonych brakiem dostępności - bez wymaganej prawem dokumentacji, zatrzymała transporty oleju i benzyny lakowej niezarejestrowanych w systemie SENT.


  Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o konieczności posiadania aktualnych zgłoszeń i pozwoleń dotyczących wywozu za granicę Polski produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz o obowiązku rejestracji transportu towarów wrażliwych w systemie SENT.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".