• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2117
  • Dodano: 2020-05-17 / 07:02
  • Komentarzy: 0

Transport międzynarodowy pod czujnym okiem funkcjonariuszy opolskiej KAS

 
 
Transport międzynarodowy pod czujnym okiem funkcjonariuszy opolskiej KAS
 <i>(Fot. KAS Opole)</i>

(Fot. KAS Opole)

Funkcjonariusze opolskiej KAS regularnie prowadzą kontrolę przywozu i wywozu towarów na granicy polsko-czeskiej.


Przewoźnicy muszą pamiętać o obowiązkowych zgłoszeniach obejmujących niektóre grupy towarów i rejestracji w systemie SENT.

W okresie stanu epidemii funkcjonariusze opolskiej KAS pełnią służbę na dwóch przejściach granicznych w Głuchołazach i Trzebini. Kontrole na granicy prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu przeciwdziałanie wprowadzaniu na polski rynek towarów nielegalnych i zapobieganie wywozowi niektórych wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności.

Od połowy marca opolska KAS skontrolowała łącznie ponad 10,5 tys. pojazdów ciężarowych dokonujących wywozu i przywozu towaru przez granicę polsko-czeską i czesko-polską, pod kątem rodzaju przewożonego towaru i legalności jego przewozu według polskich i unijnych przepisów prawa.

W wyniku przeprowadzonych kontroli opolska KAS wykryła i udaremniła przemyt ponad 5,5 mln. sztuk papierosów, zapobiegła wywozowi wyrobów medycznych i środków do dezynfekcji zagrożonych brakiem dostępności - bez wymaganej prawem dokumentacji, zatrzymała transporty oleju i benzyny lakowej niezarejestrowanych w systemie SENT.


Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o konieczności posiadania aktualnych zgłoszeń i pozwoleń dotyczących wywozu za granicę Polski produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz o obowiązku rejestracji transportu towarów wrażliwych w systemie SENT.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".