• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9127
  • Dodano: 2020-04-08 / 10:00
  • Komentarzy: 0

Rośnie liczba zgonów spowodowanych koronawirusem. Zmarło kolejnych 2 mieszkańców Opolszczyzny

 
 
Rośnie liczba zgonów spowodowanych koronawirusem. Zmarło kolejnych 2 mieszkańców Opolszczyzny

(Fot. Dżacheć)

Aktualnie, obecność koronawirusa potwierdzono u 5000 Polaków. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport o kolejnych chorych i zmarłych. Na Opolszczyźnie przybyło 6 chorych, zmarły dwie kolejne osoby.


Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport zakażeń koronawirusem w Polsce. - Mamy 152 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego,13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego,
3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego - czytamy w komunikacie.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie - wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - pisze MZ. (Zmarła 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego).

6 przypadków zakażenia w województwie opolskim to trzech mieszkańców powiatu oleskiego, i po jednym z powiatów: opolski, strzelecki i kędzierzyńsko-kozielski. - Powiat oleski to dwóch mężczyzn w wieku senioralnym oraz kobieta w wieku średnim. Stan mężczyzn jest stabilny, jeden z nich przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, drugi jest w izolacji domowej. Kobieta z powiatu oleskiego także przebywa w szpitalu w Opolu, a jej stan lekarze oceniają na dobry - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

- Zakażoną koronawirusem jest kobieta w wieku średnim z powiatu opolskiego, jej stan jest stabilny, niewymagający hospitalizacji. Przebywa w izolacji domowej. Kolejny zakażony to mieszkaniec powiatu strzeleckiego. To mężczyzna w wieku senioralnym, w dobrym stanie. Na tę chwilę niewymagający hospitalizacji. Choruje tez kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jest w dobrym stanie. Aktualnie w izolacji domowej - słyszymy.

Dane z wieczora 7 kwietnia pokazują, że liczba osób ogółem hospitalizowanych z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem na Opolszczyźnie wynosi 59 osób. Do tej pory potwierdzono zakażenie u 113 mieszkańców Opolszczyzny, z czego 5 osób zmarło oraz 6 wyzdrowiało. Osoba, która została wypisana zdrowa ze szpitala to 67-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, która przebywała dotychczas w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

413 mieszkańców województwa opolskiego jest poddanych kwarantannie, a 280 to osoby objęte nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia