• 0
0
 
  • Wyświetleń: 526
  • Dodano: 2020-04-06 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jaki powinien być agent ubezpieczeniowy?

 
 
Jaki powinien być agent ubezpieczeniowy?
Agenci ubezpieczeniowi są osobami, które w przystępny sposób wyjaśniają klientom,
w jaki sposób ci mogliby zabezpieczyć przyszłość swoją i swojej rodziny. Jednak przez pewne złe praktyki małych firm (które nawet długo nie utrzymują się na rynku) zawód ten kojarzony jest przez wielu ludzi z zawodem akwizytora, ponieważ niektórzy bardzo natarczywie próbowali reklamować usługi swoich niewielkich przedsiębiorstw. Tymczasem profil agenta zaufanej marki, sprawdzonej firmy ubezpieczeniowej opiera się na zasadzie uprzejmości, przejrzystości i uczciwości.Na szczęście dzięki dużej pracy znanych i lubianych marek wizytówka agenta nieco się zmieniła. Jest on teraz przede wszystkim postrzegany przez ludzi jako zaufany doradca, osoba o szerokim spektrum wiedzy i umiejętności, ktoś, kto potrafi wskazać właściwy kierunek działań. Agent jest osobą doskonale przeszkoloną, znającą się na meandrach polityki finansowej. Jeżeli chcemy wiedzieć coś więcej na ten temat, powinniśmy przeczytać ten oto artykuł: Dobry agent, czyli jaki?

Zasada jasności
To, o czym dobry agent zawsze pamięta, to właściwy język. Z każdym trzeba rozmawiać w sposób, który jest dla niego akceptowalny i zrozumiały. Inaczej przeprowadza się rozmowę z profesorem uniwersyteckim, a inaczej z jego młodym studentem. Dla tych grup wiekowych pojawiają się też różne oferty i propozycje, ponieważ wiele zależy od obecnej sytuacji. Agent będzie umiał ją rozpoznać i dopasować do rozmowy.

Nie znaczy to jednak, że agent będzie rozmawiał w sposób, który nafaszerowany będzie manipulacją słowną. W tym zawodzie najważniejsza jest jawność i przejrzystość, klient musi znać wszystkie potencjalne plusy i minusy wybrania takiej, a nie innej oferty. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdzie transparentność ma ogromne znaczenie dla tego, co robimy i na co się decydujemy. 

Wiedza i jeszcze raz wiedza
Przekonanie o tym, że agent jest akwizytorem wzięło się także z tego, że dawniej małe firmy wysyłały do ludzi osoby niewykształcone, znające tylko podstawowe regułki, powtarzane zresztą jak mantrę. Z tego powodu osoby posiadające choćby elementarną wiedzę na temat ubezpieczeń i finansów uśmiechały się z politowaniem. Dzisiaj jednak mogą wdać się z agentem w długą i owocną dyskusję, która zapoczątkuje wieloletnią współpracę opartą na szczerości i zaufaniu.

Zadaniem agenta jest bowiem zabezpieczyć przyszłość klienta. Dlatego też nie będzie niczego przed nim ukrywał, nie będzie zatajał ważnych informacji, nie będzie też próbował opowiadać rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Reasumując, jeżeli marzy się nam przyszłość agenta ubezpieczeniowego, powinniśmy już teraz zaopatrzyć się w wiedzę, która będzie naszym nieodłącznym wręcz atutem. To poważny zawód, w którym stawia się przede wszystkim na pomoc drugiej osobie. Warto rozważyć taką ścieżkę kariery, bowiem bardzo dużo dowiemy się o samym rynku i finansach - a do tego będziemy w stanie sprawić, że czyjeś życie stanie się dużo łatwiejsze. To w dzisiejszych czasach bardzo ważne!

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".