• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2347
  • Dodano: 2020-04-06 / 07:44
  • Komentarzy: 0

Osadzeni ze Strzelec Opolskich również pomagają. Uszyli kilkaset maseczek ochronnych

 
 
Osadzeni ze Strzelec Opolskich również pomagają. Uszyli kilkaset maseczek ochronnych
 <i>(Fot. Zakład Karny Strzelce Opolskie )</i>

(Fot. Zakład Karny Strzelce Opolskie )

Zakład Karny w Strzelcach Opolskich również przyłączył się do pomocy. Osadzeni uszyli już kilkaset maseczek wielokrotnego użytku, które trafiły m.in. do Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich.


Wychowawca ds. kulturalno - oświatowych pozyskał maszyny i materiały do szycia maseczek ochronnych. Dzięki temu również osadzeni, idąc śladem innych zakładów karnych mogli włączyć się w pomoc i uszyć maseczki ochronne.

Przez ostatnie dni wolontariusze, którzy odpowiedzieli na apel w mediach społecznościowych mieszkanki Strzelec Opolskich dostarczyli do strzeleckiej jednostki 8 maszyn do szycia. Większość wymagała drobnych napraw i konserwacji, ale osadzonym zatrudnionym w warsztacie udało się je wszystkie przygotować do produkcji maseczek.

27 marca 2020 r. przekazano pierwsze 67 maseczek jednorazowego użytku wolontariuszom, którzy zajmują się ich dystrybucją na terenie naszego miasta i nie tylko. Do szycia maseczek po godzinach pracy w firmach działających na terenie zakładu karnego zaangażowali się członkowie więziennych zespołów muzycznych "Paragraf 64" i "Ultima" oraz osadzeni z kółka plastycznego, którzy do tej pory wykonywali bajki dotykowe dla niewidomych dzieci.

W ostatnich dniach udało się uszyć 439 maseczek jednorazowych oraz 240 maseczek wielokrotnego użytku, które trafią do takich miejsc jak: Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia