• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3623
  • Dodano: 2020-04-03 / 15:37
  • Komentarzy: 2

Przeprogramowano światła przy przejściach dla pieszych w Opolu

 
 
Przeprogramowano światła przy przejściach dla pieszych w Opolu
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ze względów bezpieczeństwa Miejski Zarząd Dróg wyłącza przyciski uruchamiające zielone światło na przejściach dla pieszych. To element walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wśród Opolan.


Kolejne obostrzenia wprowadzone przez Rząd spowodowały, że władze miasta chcą wyeliminować z życia codziennego elementy, które mogą się przyczyniać do przenoszenia koronawirusa. Takimi miejscami są na przykład przyciski przy przejściach dla pieszych. Dziś Miejski Zarząd Dróg w Opolu zabezpieczył taśmą wszystkie takie miejsca.

- W związku z podjętymi działaniami przeprogramowana została sygnalizacja świetlna. Teraz ma być ona stało-czasowa, czyli w odpowiednich cyklach sama będzie włączała zielone światło zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Aby mieszkańcy nie próbowali korzystać z wyłączonych przycisków, te owinięte zostały taśmą. Ma być to jasna informacja dla pieszych, że są wyłączone. Automatyczna sygnalizacja będzie funkcjonowała do odwołania - mówi rzecznik MZD, Adam Leszczyński.

Zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych prosi się o uwagę i cierpliwość, ponieważ przeprogramowanie świateł może wiązać się z dłuższym oczekiwaniem na zielone światło w niektórych miejscach.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-04 20:26:11 [194.29.183.*] id:1595385  
bastian80: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
Sygnalizacja jest super ustawiona.Dzisiaj wracając o 4-tej rano z pracy od ul.Spychalskiego i całą Niemodlińską na wszystkich światłach miałem czerwone.Na drodze tylko ja.Pozdrawiam MZD.

Nick:
Treść:
2020-04-03 22:37:10 [89.67.13.*] id:1595332  
DonPedro69: Napisał postów [5566], status [VIP] Reputacja
to jeszcze postawcie dupne bannery - "Przechodniu włącz myślenie!"

Nick:
Treść: