• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2877
  • Dodano: 2020-03-31 / 10:59
  • Komentarzy: 1

Bez uprawnień przejechał 500 km, rozbił się na płocie

 
 
Bez uprawnień przejechał 500 km, rozbił się na płocie

(KPP Olesno)

Do 2 lat więzienia grozi 24-latkowi, który wjechał samochodem w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie alkomatem pokazało u niego ponad promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania. Mężczyzna tego dnia jechał aż z Pomorza.

Do zdarzenia doszło 27 marca br. w Byczynie. 24-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadąc bmw, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie posesji.

Właściciel domu słysząc hamowanie i uderzenie wybiegł na drogę. Widząc co się stało pośpieszył aby pomóc kierowcy. Młody mężczyzna w samochodzie był przytomny, lecz się nie ruszał w związku z czym świadek przystąpił do udzielania mu pomocy przedmedycznej. Jak się okazało kierowca bmw wjechał w posesję funkcjonariusza służby więziennej.

Funkcjonariusz w trakcie kiedy pomagał 24-latkowi wyczuł od niego alkohol. Właściciel posesji wyciągnął kluczyki ze stacyjki, zabezpieczył miejsce zdarzenia po czym powiadomił policje. Do czasu przyjazdu patrolu pozostał ze sprawcą monitorując jego stan jego zdrowia oraz uniemożliwiając mu ewentualną ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przebadali młodego kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alcosensorem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego, 24-latek "wydmuchał" ponad promil. Dodatkowo jak ustalili policjanci, mieszkaniec pomorza nie posiadał prawa jazdy, bo go nigdy nie wyrobił.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 24-latek odpowie teraz przed sądem, ponadto nie uniknie on też kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenia pojazdu nie mając do tego uprawnień . Zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-31 11:13:54 [83.26.165.*] id:1595119  
azam: Napisała postów [416], status [starszy pismak] Reputacja
Jechał,jechał i dojechał czy nie dojechał ?

Nick:
Treść: