• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3565
  • Dodano: 2020-03-30 / 19:50
  • Komentarzy: 1

Po świętach rozpocznie się remont Mostu Sybiraków w Opolu. Będą utrudnienia

 
 
Po świętach rozpocznie się remont Mostu Sybiraków w Opolu. Będą utrudnienia

(Fot. Dżacheć)

14 kwietnia drogowcy rozpoczną długo wyczekiwaną przebudowę mostu Pamięci Sybiraków w Opolu. Wiąże się to z drobnymi utrudnieniami dla pieszych i kierowców.


Przetarg na wykonawcę przebudowy mostu Pamięci Sybiraków w Opolu ogłaszano dwukrotnie. Za drugim razem udało się wybrać wykonawcę robót. W marcu zeszłego roku podpisano umowę z Konsorcjum firm PBW Inżynieria oraz RADPOL sp.z o.o., a nowym śladem mostu mieliśmy jechać w marcu 2020, prawdopodobnie uda się to jeszcze w tym roku.

- Wykonawca rozpocznie prace 14 kwietnia. Na początek zamknie dla ruchu pieszych chodnik na całej długości od ronda do wiaduktu na Bończyka. Ruch pieszych będzie odbywał się po drugiej stronie mostu. Będą też pewne utrudnienia dla kierowców. Na moście w pierwszej kolejności zamknięty zostanie jeden z trzech pasów. Ten przy zamkniętym dla pieszych chodniku. Pod koniec kwietnia wykonawca planuje wymianę dylatacji co spowoduje dalsze utrudnienia, o których będziemy informować na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem - informują władze miasta Opola.

Do roku 1945 przeprawa przez Odrę w tym miejscu posiadała nazwę Adolf Hitler-Brücke, mieszkańcy pobliskich zabudowań zgodnie przyznają, że wprawdzie nazwę zmieniono, ale sama przeprawa wygląda nadal jak po bombardowaniu (most zniszczyły wycofujące się wojska niemieckie, został odbudowany po wojnie).

Przeprawa przez rzekę Odrę w centrum Opola jest w opłakanym stanie od wielu lat. Mieszkańcy zwracają uwagę na zardzewiałe barierki oraz podziurawioną trasę, przez którą, jak zgodnie przyznają nie sposób przejść piechotą bez potknięcia się. Jeszcze bardziej niebezpiecznie jest jesienią i zimą, kiedy gęsta mgła psuje widoczność, a deszcz czy śnieg sprawiają, że przeprawa piesza staje się wręcz bohaterskim wyczynem. Warto też dodać, że prędkości rozwijane na tym odcinku przez kierowców są zdecydowanie większe niż dozwolone 50 km/h.

Remont będzie kosztował miasto blisko 3 miliony złotych. Objęty nim będzie most, który powstał jeszcze w latach osiemdziesiątych. Na moście Pamięci Sybiraków będzie wymieniona nawierzchnia i dylatacja, wyremontowane chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie. Most na czas trwania remontu będzie przejezdny, najprawdopodobniej będą jednak czasowe wyłączenia poszczególnych pasów jezdni.

Koniec prac przewiduje się wstępnie na sierpień 2020 roku.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-30 21:09:29 [31.60.63.*] id:1595101  
Polpha: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
Teraz mogą budować, przebudowywać, burzyć i tak korków nie ma

Nick:
Treść: