• 0
0
  • Wyświetleń: 421
  • Dodano: 2020-03-25 / 13:00
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

Jaki plecak do miasta i w teren? Czy istnieją plecaki uniwersalne?

 
 
Jaki plecak do miasta i w teren? Czy istnieją plecaki uniwersalne?

Plecaki to akcesoria, które znacznie ułatwiają przenoszenie rzeczy. Obecnie jest dostępnych ich wiele modeli, przez co przestały być atrybutem jedynie uczniów i turystów.

Jak się okazuje, również osoby przemieszczające się po mieście chętnie sięgają po różnego rodzaju plecaki. Jaki dokładnie powinien być plecak miejski? A jakie cechy powinien mieć plecak turystyczny? Czy wybranie modelu typu 2w1 to dobry pomysł?Jaki plecak sprawdzi się do miasta?


Jak to zostało wyżej wspomniane, plecaki coraz chętniej wybierane są przez osoby, które poruszają się po mieście. Pozwalają one zachować wolne ręce, co jest bardzo ważne dla rowerzystów. Chętnie po takie rozwiązanie sięgają również osoby przemieszczające się komunikacją miejską czy pieszo. Zazwyczaj plecaki miejskie mają opływowy kształt i niewielkie rozmiary. Mieści się do nich laptop, na który przeznaczona specjalna kieszonka. Oprócz tego w takim plecaku zazwyczaj jest jeszcze miejsce na teczkę formatu A4 oraz dokumenty i drobne rzeczy osobiste. Przykłady takich plecaków możesz zobaczyć w sieci. Zwróć uwagę na propozycje marki Jack Wolfskin, która oferuje plecaki "kurierskie" idealnie sprawdzające się jako plecaki do użytku na mieście.O czym pamiętać wybierając plecak turystyczny?


Osoby szukające plecaków turystycznych stawiają przede wszystkim na większą pojemność. Zależy im także na tym, aby wybrany przez nich produkt był wytrzymały zarówno na duże obciążenia, jak i uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne. Plecak turystyczny powinien być bowiem wykonany z tkanin odpornych na działanie wilgoci. Ważne jest też to, aby wnętrze plecaka turystycznego było odpowiednio podzielone, by wszystkie przenoszone w nim przedmioty mogły być odpowiednio rozmieszczone. Warto, aby w takim plecaku co najmniej jedna kieszonka była wodoodporna. Dobrze, jeśli jest osoba kieszeń na napoje. Niekiedy w modelach turystycznych jest ona wykonana z materiałów o właściwościach termoizolacyjnych.W dobrych plecakach turystycznych istotną rolę odgrywa wyprofilowanie części pleców oraz regulacja pasów naramiennych. W niektórych modelach występuje jeszcze pas piersiowy, który pozwala na lepsze rozłożenie ciężaru i odciążenie tym samym pleców.


Plecaki 2w1, czyli do miasta i w teren - czy to dobry pomysł?


Coraz więcej osób szuka jednak rozwiązania, które sprawdzi się zarówno po mieście, jak i w czasie wypadów w teren. Jeżeli uwielbiasz krótkie wypady poza miasto, a na co dzień poruszasz się np. rowerem postaw na modele plecaków 2w1. Są to plecaki łączące w sobie pojemność plecaków turystycznych oraz kompaktowe wymiary plecaków miejskich. Często są wykonane z wodoodpornych, funkcyjnych tkanin, które gwarantują dobrą ochronę zawartości plecaka. Podobnie jak plecaki miejskie mają one także wydzieloną kieszonkę na laptopa oraz akcesoria potrzebne do jego działania.Mogą też mieć osobne kieszonki na napoje, często na zewnątrz plecaka. Są też bardzo wygodne w noszeniu. Jeżeli interesują Cię tego rodzaju plecaki, zajrzyj na stronę sklepu e horyzont.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-26 22:50:08 [185.127.22.*] id:1594766  
Rolnikos: Napisała postów [8974], status [VIP] Reputacja
kiedyś wszystko nosiło się w reklamówce i ludzie byli szczęśliwsi :)

Nick:
Treść: