• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 20819
  • Dodano: 2020-03-26 / 09:06
  • Komentarzy: 1

Wypadek na Kanale Gliwickim. Zobacz film ze zdarzenia

 
 
Wypadek na Kanale Gliwickim. Zobacz film ze zdarzenia

(Fot. KP PSP Kędzierzyn Koźle)

Podczas prac budowlanych, stojący na barce dźwig runął do Kanału Gliwickiego. O nieszczęśliwym oraz nietypowym zdarzeniu informowaliśmy w środę 25 marca.


Do naszej redakcji dotarł film ze zdarzenia. Widać na nim dokładnie, jak wyglądał jego przebieg oraz jak doszło do osunięcia się dźwigu z barki do wody.

Przypomnijmy, że w środę 25 marca około 9:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o przewróconym blisko 70 tonowym dźwigu w Kanale Gliwickim przy Śluzie Kłodnica.

- Niezwłocznie do tego zdarzenia zadysponowano jednostki z JRG 2 w Kędzierzynie Koźlu. Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz niedopuszczeniu do wycieków substancji ropopochodnych. Do tego zdarzenia zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego "Brzeg", której zadaniem było ustabilizowanie dźwigu. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych - informuje KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.Video: Czytelnik
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-30 21:04:59 [89.67.13.*] id:1595099  
DonPedro69: Napisał postów [5584], status [VIP] Reputacja
Trzeba być ostatnim kretynem z fizyki, żeby zezwolić na pracę takiego dźwigu na barce. Sprawcą tego wypadku jest ta osoba, która na to zezwoliła. Przy okazji kwalifikuje się do odebrania jej odpowiednich uprawnień.

Nick:
Treść: