• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6837
  • Dodano: 2020-03-25 / 15:21
  • Komentarzy: 0

Dźwig wykonujący prace przy Śluzie Kłodnica osunął się do wody

 
 
Dźwig wykonujący prace przy Śluzie Kłodnica osunął się do wody

(Fot. Dżacheć)

Ponad 60 tonowy dźwig osunął się z barki i runął do Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie Koźlu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, nie jest zakłócony także ruch pociągów.


Do nietypowego zdarzenia doszło dziś podczas prac budowlanych w Kędzierzynie Koźlu. Na szczęście operator ponad 60-tonowej maszyny opuścił kabinę przed zanurzeniem w wodzie.

- Zgłoszenie o tym, że osunął się dźwig z platformy pływającej podczas wykonywania prac przy Śluzie Kłodnica otrzymaliśmy około 9:00. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej stwierdziły, że nie było osób poszkodowanych. Operatorowi udało się bezpiecznie wydostać z kabiny przed zanurzeniem dźwigu. W wyniku tego zdarzenia dźwig osunął się do wody i oparł się na nabrzeżu. Strażacy stwierdzili, że nie ma żadnych wycieków, a zbiornik paliwa jest ponad powierzchnią wody i jest zabezpieczony. Grupa Ratownictwa Specjalistycznego z Brzegu wsparła straż w zabezpieczeniu dalszym dźwigu przed osunięciem - informuje mł. bryg. Marek Kocielski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Osunięty dźwig nie będzie łatwo postawić z powrotem na koła. Teraz musi go wyciągnąć specjalistyczna firma, która będzie posiadała przynajmniej dwukrotnie cięższy sprzęt. - Straż zakończyła działania związane ze stabilizacją, samo wyciągnięcie dźwigu może być problematyczne, ponieważ maszyna waży ponad 60 ton, dostęp jest utrudniony - dodaje Kocielski.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".