• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13277
  • Dodano: 2020-03-24 / 08:38
  • Komentarzy: 0

Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Opolskim

 
 
Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Opolskim

(Fot. Archiwum)

O nowych zakażeniach Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano. Według najnowszych danych w Polsce na koronawirusa COVID-19 choruje już 766 osób. Na Opolszczyźnie liczba stwierdzonych przypadków wynosi 21 osób.


O kolejnych dwóch przypadkach w województwie opolskim Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 24 marca rano.

- Pierwszy przypadek dotyczy mężczyzny w wieku średnim z powiatu prudnickiego. Pacjent jest w stanie dobrym i przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, ostatnio wrócił z Niemiec. 21 przypadek dotyczy mężczyzny w wieku średnim z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Pacjent jest w stanie dobrym, przebywa obecnie na kwarantannie. Nie przebywał za granicą, prawdopodobnie miał kontakt z osobą zarażoną - informuje Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik Wojewody Opolskiego.

Wirus COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, także jeśli znajdujemy się minimum metr od kaszlącej bądź kichającej osoby, która jest zarażona to i my jesteśmy w stanie zarazić się koronawirusem.

Jeżeli podejrzewasz, że mogłeś zarazić się koronawirusem, nie działaj samodzielnie, nigdzie nie wychodź. - Zgłoś się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu - 512 082 606, a
w przypadku nasilonych objawów należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Można (w ostateczności) zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego (Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego) - 77 44 33 043/044, do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie 77 408 79 56.

W sprawie koronawirusa COVID-19 uruchomiono także infolinię NFZ - 800 190 590. Działa także całodobowy dyżur psychologów - 604 830 767. Jeśli masz w sąsiedztwie osoby starsze - zadzwoń do nich, spytaj czy nie potrzebują pomocy.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".