• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4900
  • Dodano: 2020-03-23 / 14:52
  • Komentarzy: 2

  Wirus rozprzestrzenił się w jakubowickim DPS. 11 kolejnych osób z koronawirusem

  Wirus rozprzestrzenił się w jakubowickim DPS. 11 kolejnych osób z koronawirusem

  (Fot. Archiwum)

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu łącznie o 160 nowych wykrytych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie liczba odnotowanych zakażeń wzrosła do 2215. Dotychczas zmarły 32 osoby.


  W sumie dziś na Opolszczyźnie odnotowano 12 przypadków zakażenia koronawirusem, 11 z nich dotyczy rozprzestrzenienia się wirusa wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach.

  - Zakażonymi wirusem jest 4 mężczyzn i 8 kobiet. Panowie pochodzą z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wszyscy w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, niewymagający hospitalizacji, przebywają w kwarantannie. 7 kobiet to także mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, w wieku starszym. Wszystkie są w stanie dobrym, na tę chwilę nie wymagają hospitalizacji, przebywają w kwarantannie. Wymienione osoby związane są z Domem Pomocy Społecznej w Jakubowicach - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

  Ósmą zakażoną kobietą jest mieszkanka Strzelec Opolskich w wieku senioralnym, hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Jej stan jest dobry.

  Przypomnijmy, że wczoraj w jakubowickim DPS stwierdzono obecność COVID-19 u 2 pensjonariuszy, dzień wcześniej u 12 pracownic. Wszyscy zarażeni przebywają w zamkniętym budynku, objęci są kwarantanną.

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem codziennych wideokonferencji z przedstawicielami wojewodów monitoruje m.in. sytuację domów pomocy społecznej.

  - Na podstawie uzyskanych informacji i uwag przygotowujemy wytyczne, instrukcje i rekomendacje dotyczące zasad postępowania w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego, które musi być brane pod uwagę przy realizacji zadań pomocy społecznej. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich - wskazuje wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-03-31 18:11:41 [89.64.40.*] id:1595158  
  Gosia Kefir: Napisała postów [1371], status [stały bywalec] Reputacja
  A ja bym się postukała...co Wy na to robaczki ?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-03-31 18:27:21 [37.47.162.*] id:1595159  
  Polpha: Napisał postów [8091], status [VIP] Reputacja
  A co?? Nie możesz wyjść ma ulice i od 3 tyg post...?