• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1968
  • Dodano: 2020-03-18 / 15:48
  • Komentarzy: 3

Opolskie: jest konkretna oferta ZUS dla przedsiębiorców w kłopotach

 
 
Opolskie: jest konkretna oferta ZUS dla przedsiębiorców w kłopotach

(Fot. Archiwum)

Możliwość odroczenia terminu płatności składek nawet o trzy miesiące oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych. Takie konkretne udogodnienia dla opolskich przedsiębiorców oferuje ZUS w obliczu kłopotów spowodowanych koronawirusem.

Przedsiębiorcy i firmy mogą mieć w najbliższych tygodniach kłopoty z płynnym regulowaniem należności, rynkiem zbytu na swoje towary i usługi czy zabezpieczeniem wynagrodzenia dla pracowników. To wszystko może mieć wpływ na regulowanie składek na ubezpieczenia społeczne.

- Jeśli przedsiębiorca będzie miał problem z opłaceniem bieżących składek w ZUS lub rat, które wynikają z podpisanej z ZUS umowy ratalnej to jest wyjście. Oferujemy możliwość odroczenia o trzy miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia tego roku. Oprócz tego będzie możliwość zawieszenia na trzy miesiące spłacania rat wynikających z umów o rozłożeniu zadłużenia na raty. Chodzi o zawieszenie rat, które nasz klient miał wpłacić w marcu, kwietniu i maju.

Tym samym umowa o spłacie zadłużenia w ramach układu ratalnego wydłuży się o trzy miesiące - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Żeby skorzystać z tych uproszczonych form pomocy potrzebny będzie wniosek.

Będzie go można przesłać elektronicznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS), złożyć w skrzynce dostępnej w placówkach ZUS lub wysłać pocztą.

ZUS przygotował dwa rodzaje wniosków:
wniosek dla osób nieprowadzących pełnej księgowości
wniosek dla osób prowadzących pełną księgowość

- Dla przedsiębiorców w województwie opolskim dostępne będą linie telefoniczne do doradców do spraw ulg i umorzeń, którzy na co dzień działają w Opolu, Nysie i Strzelcach Opolskich.

Można się również z nimi kontaktować za pomocą skrzynki e-mailowej to doradca_ds_ulg_i_umorzen_opole@zus.pl - Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

Numery telefonów do doradców do spraw ulg i umorzeń:

Oddział ZUS w Opolu: 77 451 14 25
Inspektorat ZUS w Nysie: 77 408 77 63; 77 408 77 27
Inspektorat ZUS w Strzelcach Opolskich: 77 409 57 02

Jakie składki możesz odroczyć?

Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych. Złożenie wniosku o odroczenie terminu płatności składek nie gwarantuje udzielenia tej ulgi.

(Mat. pras. ZUS)

Program zakłada, że po trzech miesiącach przedsiębiorcy odzyskają rentowność pozwalającą na opłacanie podwójnych składek ZUS, a są one jednym z wielu stałych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Czy po pandemii ludzie będą dwa razy częściej chodzić do fryzjera, do restauracji czy do sklepiku itd. pozostaje otwarte. Dziś wydaje się jednak jasne, że program zadbał o budżet ZUS.
(komentarz redakcji)
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-18 18:38:57 [80.49.200.*] id:1593826  
BSOV: Napisał postów [19], status [nowy] Reputacja
Odroczenie 3 kolejnych składek o 3 miesiące, czyli potem 3 razy zapłacisz podwójne składki. Akurat to raczej nie mój problem bo zdalnie pracuję i mam teraz nawet więcej roboty niż normalnie.

Nick:
Treść:
2020-03-18 17:47:09 [80.49.200.*] id:1593817  
BSOV: Napisał postów [19], status [nowy] Reputacja
Super, jak teraz nie będę miał na 3 składki, to potem na pewno starczy mi kasy na 6 :D

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-03-18 17:53:56 [83.7.96.*] id:1593819  
dzony: Napisał postów [5604], status [VIP] Reputacja
rozwin temat z 3 na 6 skladek