• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 15136
  • Dodano: 2020-03-17 / 19:53
  • Komentarzy: 4

Koronawirus: Mamy nie odwiedzą swoich dzieci na oddziale patologii noworodka!

 
 
Koronawirus: Mamy nie odwiedzą swoich dzieci na oddziale patologii noworodka!

(Fot. Archiwum)

Nowe obostrzenia, które wprowadziło we wtorek 17 marca Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu wywołały skrajne emocje wśród mam, które niedawno urodziły dzieci wymagające specjalistycznej opieki.


Z dniem 17.03.2020 r. wstrzymuje się całkowicie odwiedziny w Pododdziale Patologii Noworodków, dotyczy to również odwiedzin przez matki swoich chorych dzieci przebywających w oddziale. Zaleca się matkom karmiącym utrzymywanie laktacji i dalsze karmienie piersią po wypisie dziecka z oddziału.

- Wcześniaki przebywające w oddziale będą mogły być karmione pokarmem matki w przypadku, kiedy matka nadal pozostaje w szpitalu. W miarę możliwości i zasobów Bank Mleka Kobiecego w Opolu wcześniaki przebywające w oddziale, będą mogły być uzupełniająco karmione pokarmem z Banku Mleka Kobiecego po wyrażeniu zgody przez matkę. W związku z brakiem możliwości wejścia do oddziału, prosimy rodziców o pozostawienie pampersów dla swoich dzieci w punkcie informacyjnym na portierni szpitala - poinformowały we wtorek władze Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Obostrzenia dotyczą też kobiet, które chciały rodzić w Opolu. - Tym samym prosimy, aby Panie ze zbliżającym się terminem porodu, u których ciąża przebiega prawidłowo, fizjologicznie (po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę) do porodu w pierwszej kolejności kierowały się do najbliższego szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym - czytamy w komunikacie.

Są to placówki:

Brzeskie Centrum Medyczne
Krapkowickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
Namysłowskie Centrum Zdrowia SA
Szpital Powiatowy w Głubczycach
Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie

Szpitale te (z I poziomem opieki perinatalnej) zapewniają opiekę nad fizjologicznie przebiegającą ciążą, porodem i połogiem oraz zdrowym noworodkiem, a także krótkotrwałą opiekę nad niespodziewanie występującą patologią ciąży.

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje decyzja Dyrektora Klinicznego Centrum dotycząca wstrzymania odwiedzin pacjentek oraz uczestnictwa w porodach rodzinnych. Do godz.18.00, w przypadkach koniecznych, istnieje możliwość dostarczenia hospitalizowanym pacjentkom niezbędnych rzeczy i przyborów. Należy je zostawić w punkcie informacyjnym znajdującym się na parterze szpitala ( prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nr sali).

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-18 15:25:50 [5.173.32.*] id:1593799  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Właśnie otrzymałem wiadomość że jest jakiś chaos w tym szpitalu. Podobno nie będą przyjmowane kobiety w ciąży. chyba czas najwyższy zaprowadzić w tym dramatycznie zarządzanym szpitalu nowe porządki i zmienić dyrekcję Tam nikt nic nie wie chaos i ropzierducha . Na telefonicznej informacji podają inne widomości niż na stronach internetowych tego szpitala Kto odpowida za ten chaos gdzie jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy ten Niemiec Kotek Kołek czy jak go tam zawał

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
2020-03-18 15:26:47 [5.173.32.*] id:1593800  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Natychmiast zmienić niedolne władze tego szpitala
2020-03-18 15:30:52 [5.173.32.*] id:1593801  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Mieszkanki Opola maja rodzić w Opolu a nie w jakiś dziurach brzeskich . Jak się to nie podoba dyrektorkowi to wypad. To dla Mieszkańców Opola w pierwszej kolejności jest ten szpital Jak dyrektorek tego nie kuma to trzeba go zmienić
2020-03-18 15:36:59 [5.173.32.*] id:1593803  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Wszystkie sprawy związane z nieprzyjęciem do tego szpitala kobiet z Opola proszę zgłaszać do Prokuratury Rejonowej w Opolu na ul. Reymonta