• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1705
  • Dodano: 2020-03-17 / 15:36
  • Komentarzy: 0

Opolscy policjanci wspierają pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej

 
 
Opolscy policjanci wspierają pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej

(KWP Opole)

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pilnują porządku na przejściach granicznych. Związane jest to z przywróceniem kontroli granicznej, mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa.

Od 15 do 24 marca została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Opolscy policjanci wspierają pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Wprowadzone zostały ograniczenia w przekraczaniu granicy przez cudzoziemców wjeżdżających do naszego kraju. W naszym województwie, granicę z Czechami, całodobowo można przekraczać tylko na przejściu granicznym w Trzebini, w powiecie prudnickim.

Pozostałe przejścia strzeżone są przez policjantów, strażników granicznych i żołnierzy. Przejazd nimi nie jest możliwy! Działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a mają na celu ograniczenie zakażeń. Każdorazowo w przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby medyczne i sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Poza tym opolscy policjanci sprawdzają czy respektowany jest obowiązek poddawania się kwarantannie osób do niej zakwalifikowanych. To nie są spotkania bezpośrednie - funkcjonariusze dokonują takich sprawdzeń co najmniej raz na dobę. To także czas dużej mobilizacji, aby skutki pandemii skutecznie powstrzymać i wrócić do wcześniejszego życia. Jest to możliwe, ale potrzebna jest wielka społeczna mobilizacja i odpowiedzialność.

Zasady podawane przez służby sanitarne czy mundurowe muszą być bezwzględnie przestrzegane!

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".