• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2902
  • Dodano: 2020-03-13 / 08:58
  • Komentarzy: 4

Koronawirus: Jak załatwić sprawę bez konieczności wizyty w Miejskim Centrum Świadczeń

 
 
Koronawirus: Jak załatwić sprawę bez konieczności wizyty w Miejskim Centrum Świadczeń

(Fot. Archiwum)

Ograniczając do minimum konieczność wizyt mieszkańców Opola do urzędów, Miejskie Centrum Świadczeń pokazuje, jak złożyć niezbędne wnioski i jak załatwić typowe sprawy bez konieczności wychodzenia z domu.


W związku z zaleceniami prezydenta Opola, aby ograniczyć osobiste załatwianie spraw urzędowych, w tym w Miejskim Centrum Świadczeń w Opolu, co ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronoawirusa MCŚ poinformowało, jak załatwić sprawy w Centrum bez konieczności osobistej wizyty. Warto w tym miejscu zastanowić się, czy nie ma w pobliżu nas osób potrzebujących, którym możemy przekazać te informacje.

Wnioski o zasiłek rodzinny i dodatki, ,,Becikowe'', ,,Kosiniakowe'', Fundusz alimentacyjny, 500 plus, 300plus można złożyć elektronicznie wraz ze skanem dokumentów, niezbędnych do przyznania świadczenia. Są dwa sposoby, aby to zrobić:

- za pośrednictwem portalu Emp@tia
- platformy ePUAP

Wniosek o stypendium, dodatek mieszkaniowy i energetyczny składamy pocztą lub przez skrzynkę korespondencyjną. Jeżeli zarządcą mieszkania jest Miejski Zarząd Lokali Komunalnych (Miasto) nie trzeba potwierdzać wniosku o dodatek mieszkaniowy w MZLK, załatwi to za nas MCŚ. Można także wysyłać wnioski i dokumenty do urzędu pocztą pod adres: Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu, 45-057 Opole ul. Ozimskiej 19.

W razie pytań, wszelkie numery kontaktowe podane są na stronie CMŚ.

Jeżeli każdy z poprzednich sposobów zawiódł i trzeba przyjść do MCŚ, aby złożyć dokumenty, można je wrzucić do specjalnie przygotowanych w tym celu skrzynek korespondencyjnych. Jedna skrzynka będzie wystawiona na parterze budynku, naprzeciw stanowiska ochrony, druga na siódmym piętrze, obok wind. Skrzynki będą opróżniane kilka razy dziennie, są one również objęte monitoringiem wizyjnym.

Na siódmym piętrze obok wind będą wystawione formularze do pobrania. Do odwołania zostanie wyłączona funkcja umawiania wizyt przez Internet. Warunkiem korzystania z elektronicznych narzędzi urzędowych jest posiadanie Profilu Zaufanego albo Podpisu kwalifikowanego.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-13 22:44:02 [5.173.81.*] id:1593373  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
rozpalić ognisko i puszczać do urzędu sygnały dymne😂😂😂

Nick:
Treść:
2020-03-13 10:45:21 [77.255.192.*] id:1593334  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Już dawno nie chodzę do urzędów od tego ma e-pupa Niestety opolscy urzędnicy mają problem z używanie tego medium do dziś nie zwrócono mi pieniędzy drobne 20zł za niewystawiony skrócony akt zgonu. to pokazuje jak tępi są opolscy urzędnicy (tym paniom z urzędu stanu cywilnego już powiedziałem ze nie mogę patrzeć na i niedouczone twarze) dlatego o 4 lat załatwiam wszystko przez e-puap jak tępe są lokalne władze Władza (to chyba zrobiło PO bo też parę dobrych rzeczy zrobili mogę podać więcej przykładów niż Szetyna) na szczeblu państwowy dalej instrumenty ale lokalne nie potrafią z nich korzystać (dlatego jestem za zmniejszaniem roli samorządów). Już Igor Newerly pisał jak się do niczego nie nadajesz to idź na urzędnika

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2020-03-13 10:53:38 [77.255.192.*] id:1593335  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Generalnie dużo Polskich firm ma problemy z załatwianiem spraw przez internet. Np. taki Tauron musi mieć papierowe dokumenty składane w oddziałach lub wysyłane pocztą Papier wymyślono w 1 wieku naszej ery i tak do dzisiaj w niektórych firmach się zmieniło. Bardzo daleko nam ( zresztą całej Europie) jeszcze np. do takich Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ale w Polsce przybywa mądrych ludzi i będzie lepiej choć czeka Nas Polaków wiele pracy i dobrych Rządów tak jak mam to miejsce teraz
2020-03-13 18:14:42 [31.60.26.*] id:1593353  
Polpha: Napisał postów [7838], status [VIP] Reputacja
Głupi, głupszy, rex