• Wyświetleń: 15707
  • Dodano: 2020-03-05 / 11:25
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Zamgławianie pomieszczeń - sposób na koronawirusa?

  (Fot.Rayan-Cleaning )

  W obliczu szerzącej się epidemii związanej z pojawieniem się koronawirusa 2019-nCoV rodzą się pytania o skuteczne metody dezynfekcji pomieszczeń w sposób bezpieczny dla ludzi, wyposażenia domów, szpitali, szkół, przedszkoli i innych budynków użyteczności publicznej. Zamgławianie pomieszczeń jest coraz powszechniejszym sposobem likwidacji wirusów, bakterii i grzybów, a w obliczu zagrożenia wirusem, wzbudza jeszcze większe zainteresowanie.


  Na czym polega dezynfekowanie przez zamgławianie?


  Do procesu zamgławiania niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, wody destylowanej oraz środków chemicznych, które działają dezynfekująco. To coraz powszechniejsza, bo niezwykle skuteczna i efektywna metoda dezynfekcji, ale także dezynsekcji. Podczas jej stosowania, w wyniku rozpylania bardzo drobnych kropli (od 10um do 50um), powstaje mgła, która głęboko wnika w powierzchnie, wszelkie zakamarki, pokrywa dokładnie przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu. Wytwornice aerozoli, czyli zamgławiacze, stosowane są przez wyspecjalizowane firmy sprzątające, zajmujące się usuwaniem zanieczyszczeń, owadów, pleśni, grzybów. Z usług dezynfekcji tą metodą mogą korzystać osoby prywatne, firmy i instytucje. Chociaż zamgławianie jest metodą niezwykle skuteczną, nie jest niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Już po 3-4 godzinach od zakończenia procesu odkażania pomieszczeń, można do nich powrócić.


  W jakich przypadkach korzystać z zamgławiania?


  Metoda zamgławiania dzięki swojej lotnej formie i przy pomocy nowoczesnych, dopracowanych środków bakteriobójczych, grzybobójczych, drożdżobójczych, wirusobójczych i sporobójczych znajduje zastosowanie w wielu przypadkach. Preparaty stosowane w procesie zamgławiania mają potwierdzone działanie wirusobójcze, między innymi przeciwko: koronawirusowinCoV, Adenovirusowi typu 5, Murinenorovirusowi, a także świńskiej grypie A/H1N1, ptasiej grypie A/H5N1, parwowirozie i innym wirusom zagrażającym życiu ludzi i zwierząt. Dezynfekcja za pomocą rozpylonych cząsteczek tworzących mgłę może działać także bakteriobójczo na bakterie E.coli, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Enterococcushirae, Mycobacteriumterrae, a także Clostridium difficile, grzybobójczo na Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis. Zamgławianie niszczy skutecznie także pałeczki gruźlicy, ale może działać również na insekty, między innymi pluskwy, świerzb, roztocza. Usuwa owsiki, komary, prusaki, karaluchy, niszczy muchy, osy, szerszenie.


  Koronawirus a zamgławianie pomieszczeń  Koronawirus to obecnie jedno z największych globalnych niebezpieczeństw dla ludzkiego zdrowia. Po pojawieniu się wirusa, by zapobiec jego rozprzestrzenianiu się, niezbędne są kroki, które wyeliminują go z powietrza. Zamgławianie pomieszczeń z dodatkiem właściwego środka jest skuteczne w przypadku 2019-nCoV - Koronawirusa. Wirus ten jest podobny do SARS, bardzo zaraźliwy i może być niebezpieczny zwłaszcza dla osób starszych i z obniżoną odpornością. Służby medyczne apelują, by unikać bezpośredniego lub kropelkowego kontaktu z osobą zarażoną i dezynfekować regularnie powierzchnie, z którymi miał styczność chory. Niezbędne jest także zintensyfikowanie dbałości o higienę osobistą, przede wszystkim częstsze, dłuższe i dokładniejsze mycie rąk. Koronawirus jest wrażliwy na nadlenek wodoru i inne preparaty dezynfekujące, jednak trzeba zachować najwyższe środki ostrożności. Miejsca publiczne powinny być regularnie dezynfekowane, dzięki czemu wszelkie powierzchnie będą maksymalnie bezpieczne.


  Z usługi zamgławiania w przypadku wykrycia lub zapobiegania zakażeniu koronawirusem, mogą skorzystać właściciele domów i mieszkań, biur, administratorzy budynków publicznych, ale w szczególności szpitale i przychodnie, w tym sale chorych, ambulatoria, oddziały zakaźne, intensywnej terapii, ambulanse.


  Odkażanie pomieszczeń - Opole


  W województwie opolskim, śląskim i dolnośląskim ze skutecznej metody usuwania bakterii, wirusów (w tym koronawirusa), grzybów, pleśni, insektów przy pomocy urządzenia oraz środków od zamgławiania korzysta firma sprzątająca Rayan-Clening. Opolskie przedsiębiorstwo sprzątające natychmiast reaguje na wszystkie zgłoszenia i wysyła pod wskazany adres doświadczonych pracowników, którzy skutecznie odkażają wnętrza, pozostawiając je bezpiecznymi dla użytkowników, czystymi i pachnącymi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego bezpieczeństwa, obawiasz się zarażenia groźnym wirusem, możesz zgłosić się do Rayan-Cleaning i zdecydować się na zabieg odkażania poprzez zamgławianie.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.