• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2731
  • Dodano: 2020-02-25 / 08:33
  • Komentarzy: 0

Opolanie zadecydują, gdzie powstaną 3 place zabaw w Opolu. Ruszyło głosowanie!

 
 
Opolanie zadecydują, gdzie powstaną 3 place zabaw w Opolu. Ruszyło głosowanie!

(Fot. Archiwum)

Władze miasta chcą, by to Opolanie zadecydowali, w których z podanych lokalizacji zostaną wybudowane nowe place zabaw dla dzieci i dorosłych. Internetowa sonda potrwa do 2 marca.


W Opolu powstaną kolejne 3 place zabaw. Władze miasta wzięły pod uwagę 5 lokalizacji, a Opolanie będą mieli decydujący głos w wyborze 3 z nich. Ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie.

Pierwszą lokalizacją jest park miejski na osiedlu Armii Krajowej. Nowe miejsce do rozrywki dla najmłodszych i ich rodziców miałoby powstać w miejscu częściowo zmodernizowanego w 2019 roku placu zabaw obok "Górki Śmierci". Projekt zagospodarowania tego terenu zakłada wykonanie ośmiu stref, przy uwzględnieniu już istniejącego zagospodarowania: strefy urządzeń street workout, strefy boisk rekreacyjnych, strefy trampoliny, strefy urządzeń dla malucha, strefy urządzeń sprawnościowych, strefy urządzeń integracyjnych, strefy wyposażonej w duży zestaw zabawowy oraz strefy urządzeń dla seniorów.

Kolejne miejsce to duży teren położony na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Nysy Łużyckiej. Obecnie funkcjonuje tam niewielki plac zabaw. Ze względu na wielkość terenu, jego topografię, usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania stwarza on znaczne możliwości rozbudowy, a tym samym uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

Trzecia lokalizacja znajduje się przy ulicy Cieszyńskiej. Bardzo duży teren położony na osiedlu mieszkaniowym. W roku 2018 na wskazanym terenie zrealizowano inwestycję polegającą na montażu urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury. Pomimo tej inwestycji, potencjał terenu pozwala na jego dalszą rozbudowę,
ze względu na znaczną wielkość terenu, jego topografię oraz usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania. Pozwoli to na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

Następną propozycją jest teren na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Spychalskiego. Projekt zakłada wykonanie pięciu stref: strefy street workout i parkour, strefy siłowni plenerowych i trampolin, placu zabaw, strefy lin oraz strefy relaksu. W roku 2019 projekt został częściowo zrealizowany poprzez wykonanie strefy siłowni plenerowych i trampolin oraz placu zabaw. Dalsza realizacja projektu pozwoli na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

Wśród opcji do wyboru jest również teren położony na osiedlu przy ul. Srebrnej i Złotej (Grotowice). Obecnie znajduje się tam plac zabaw oraz tereny zielone. Ze względu na wielkość terenu, jego topografię, usytuowanie poszczególnych elementów zagospodarowania stwarza on duże możliwości rozbudowy, a tym samym uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców.

Głosowanie trwa na stronie www.konsultacje.opole.pl od 24 lutego od godziny 12.00 do 2 marca do godziny 24.00. Udział w sondzie może wziąć każdy mieszkaniec Opola, bez względu na wiek (osoby poniżej 18. roku życia za zgodą opiekuna prawnego). Dla zapewnienia prawidłowości głosowania, system wymaga podania nr PESEL adresu zamieszkania w Opolu, a także potwierdzenia oddania głosu przez SMS. Na jeden nr tel. system może wysłać max 5 SMS-ów.

W sumie w ciągu 5 lat (2018-2022) planuje się wydać na urządzenie miejsc dla maluchów 4 miliony złotych.reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia