• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5844
  • Dodano: 2020-02-24 / 13:52
  • Komentarzy: 1

Pożar domu jednorodzinnego w Ligocie Górnej. Znaleziono zwęglone ciało

 
 
Pożar domu jednorodzinnego w Ligocie Górnej. Znaleziono zwęglone ciało
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dziś przed południem w powiecie strzeleckim. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w zgliszczach pomieszczeń zwęglone ciało. W kulminacyjnym momencie na miejscu zdarzenia pracowało 11 zastępów straży.


Informacja o pojawieniu się ognia w domu jednorodzinnym w miejscowości Ligota Górna przy ulicy Wiejskiej wpłynęła do służb ratunkowych w poniedziałek 24 lutego o 9:48. O zdarzeniu poinformowały osoby postronne, a służby które natychmiast zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia zastały mocno rozwinięty pożar, który objął parter oraz piętro budynku.

- Na miejscu zastaliśmy mocno rozwinięta sytuację pożarową, płomienie rozwijały się zarówno na parterze jak i na strychu budynku. Po zgaszeniu płomieni w jednym z pomieszczeń na parterze budynku znaleźliśmy ciało prawdopodobnie właściciela tego budynku. Personalia tej osoby na tę chwilę nie są ustalone. Trudno jest nam określić dlaczego pożar pojawił się w budynku. W pomieszczeniach nagromadzonych było mnóstwo gazet, ubrań i mebli. Być może doszło do zaprószenia ognia przez właściciela, ale to biegli będą dopiero ustalać - informuje bryg. Paweł Poliwoda, zastępca komendanta powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich.

W budynku zawaliła się część dachu, zniszczenia i straty oszacują biegli. Świadkowie zdarzenia zaznaczali, że ciało znalezione w budynku może należeć do jego blisko 80-letniego właściciela, który zamieszkiwał w domu samotnie.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-26 10:01:01 [83.4.255.*] id:1592142  
Meguszka: Napisała postów [1068], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Smutny finał pożaru. Strasznie mi szkoda takich ludzi :(

Nick:
Treść: