• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2179
  • Dodano: 2020-02-20 / 16:19
  • Komentarzy: 0

Próba wyłudzenia pieniędzy na Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Policja bada sprawę

 
 
Próba wyłudzenia pieniędzy na Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Policja bada sprawę

(Fot. Archiwum)

Osoba powołująca się na Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego próbowała wyłudzić pieniądze. Sprawa została zgłoszona organom ścigania.


Ostrzegamy, że dziś mieliśmy do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy przez osobę, powołującą się na Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego .

- W dniu dzisiejszym pracownik kancelarii urzędu marszałkowskiego odebrał telefon z informacją, że jego rozmówczyni otrzymała wiadomość sms o konieczności dokonania zapłaty kwoty 240 zł na rzecz "EKO FIRMy". Osoba ta została również poinformowana w tym sms-ie, że tę kwotę odbierze od niej kurier z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego - relacjonuje Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Próba oszustwa została zgłoszona organom ścigania. - Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego komunikuje się z klientami wyłącznie w sposób formalny za pomocą korespondencji pocztowej tradycyjnej oraz elektronicznej. Informujemy, że Urząd nie wysyła wiadomości sms do klientów Urzędu ani nie kontaktuje się z nimi za pośrednictwem kuriera, w szczególności w przypadku konieczności dokonania przez nich jakichkolwiek opłat - słyszymy.

Z uwagi na fakt, że Departament Ochrony Środowiska UMWO realizuje procedurę związaną z wpisami do Rejestru Bazy Danych Odpadowych (BDO), w ramach której pobierane są opłaty rejestrowe od firm podlegających takiemu obowiązkowi, można przypuszczać, że była to próba wyłudzenia w imieniu Urzędu środków finansowych od mieszkańców Opolszczyzny.

Informacje dla klientów, którzy są objęci obowiązkiem rejestrowym w BDO zawarte są na stronie BIP Urzędu. Opłatę rejestrową/roczną uiszcza się wyłącznie na rachunek bankowy Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd poinformował o tej sprawie organy ścigania. Nie wiadomo na tę chwilę, do ilu osób mogła trafić podobna informacja oraz czy są jakieś osoby, które dały się oszukać w sprawie.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia