• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1384
  • Dodano: 2020-02-11 / 17:56
  • Komentarzy: 0

Mali pacjenci przygotowali kartki z życzeniami zdrowia dla starszych podopiecznych szpitala

 
 
Mali pacjenci przygotowali kartki z życzeniami zdrowia dla starszych podopiecznych szpitala
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przebywający aktualnie na oddziałach otrzymali dziś niecodzienny prezent. Kartki z życzeniami od samego rana tworzyli mali pacjenci z pediatrii.


Już po raz trzeci Uniwersytecki Szpital Kliniczny przeprowadził akcję malowania i rozdawania kartek z życzeniami pacjentom przebywającym na oddziałach. Piękne, kolorowe malowidła są autorstwa najmłodszych pacjentów szpitala.

- Z okazji tego dnia kartki przygotowali najmłodsi pacjenci oddziału pediatrii. W ramach podziękowań dostaliśmy prezenty z Uniwersytetu Opolskiego, były to mazaki, smycze oraz maskotki. W naszym szpitalu często organizowane są akcje dla małych pacjentów, a pomijamy osoby starsze i pacjentów dorosłych. Myślę, że takie kartki sprawią im szczególną radość. Kartki trafią na wszystkie oddziały naszego szpitala. Uśmiech na twarzy pacjentów to niewątpliwie jeden z elementów terapeutycznych - mówi Adriana Mazurkiewicz - Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. Praw Pacjenta.

Najmłodsi pacjenci zostali obdarowani maskotkami, co wywołało wielki uśmiech na ich twarzach. - Takie prezenty są potrzebne. To bardzo sympatyczne i bardzo fajna inicjatywa. Dzieci dzięki temu na chwilę chociaż zapominają po co tu są i pomaga to bardzo w leczeniu - mówi Agnieszka, mama przebywająca na oddziale ze swoją córką.

- Zabawka będzie pomocna w chorobie. Nawet taka mała maskotka jest dla dziecka bardzo ważna, dzieci się cieszą, są uśmiechnięte - dodaje pani Małgorzata.

10 rodzajów kartek udekorowanych w przeróżne wzory trafiło dziś do wszystkich pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".