• Wyświetleń: 1493
    • Dodano: 2020-02-07 / 08:45

Gwardia wygrywa z Wybrzeżem Gdańsk, teraz czas na puchary

KPR Gwardia Opole przed debiutem w pucharach podjęła u siebie Torus Wybrzeże Gdańsk. Po ostatniej porażce z Wisłą Płock, kibice zgromadzeni w Stegu Arena liczyli na rehabilitacje z niżej notowanym rywalem.

Od początku minimalnie dominowali Opolanie, jednak drużyna gości nie pozwalała im się oddalić na więcej niż dwa punkty. Szczególnie u Gdańszczan wyróżniał się bramkarz gości Przemysław Witkowski, który skutecznie zatrzymywał atakujących Gwardzistów w sytuacjach sam na sam. Lecz po drugiej stronie barykady wcale nie było gorzej - Mateusz Zembrzycki wyłapywał piłki w kryzysowych sytuacjach, przez to Wybrzeże ani razu nie wyszło na prowadzenie w tym spotkaniu. Również warto odnotować obronę rzutu karnego przez powracającego po kontuzji ulubieńca publiczności - Adama Malchera. Do przerwy widniał wynik 15:14 dla Opolan.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra w defensywie Gwardzistów, co najlepiej widać po samej ilości zdobytych bramek przez Gdańszczan (tylko 8 trafień w drugich 30 minutach). Rozkręcili się również w ofensywie, szczególnie duet Michał Milewski - Mateusz Jankowski którzy raz po raz nękali obronę rywali. W 48 minucie przewaga wzrosła do 6 punktów (24:18) i taka różnica utrzymywała się do końca spotkania, gdzie końcowa syrena zabrzmiała przy wyniku 28:22.

Gwardię Opole czeka teraz bój w pucharach, a pierwszy mecz rozegrają w Niemczech, spotkaniem z MT Melsungen, a odbędzie się ono już w najbliższą niedzielę o godzinie 15.

Autor: Bartosz Kamiński

2020-02-08 00:27:41 [78.10.242.*] id:1590908
    alpin32: Napisał postów [593], status [rozpisany/na] Reputacja