- Autor: Kanibakalia
- Wyświetleń: 4484
- Dodano: 2009-07-31 / 19:26
- Komentarzy: 28
Rycerze opanują opolską basztę
(fot: Opolskie Bractwo Rycerskie)
Jeśli ktoś z was chciałby choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w czasy dzielnych wojaków, to jest ku temu świetna okazja. W sobotę, pod basztą artyleryjską niedaleko Katedry rozpocznie się X Turniej Rycerski.
Do Opola zjedzie się aż 150 rycerzy nie tylko z całej Polski, ale również z Czech i Białorusi.
- Przygotowaliśmy jarmark średniowieczny, turnieje walk, miedzy innymi: turniej łuczników, będzie też rzut toporem, włócznią – wymienia Andrzej "Efendi" Kościuk, namiestnik Opolskiego Bractwa Rycerskiego.
Bractwo przygotowało również pokazy tkania, lepienia garnków, wyrabiania papieru i kucia grotu strzały. Ponadto Opolanie będą mogli przekonać się, że pisanie gęsim piórem to sztuka niełatwa.
Turniej rusza w sobotę o 11.00. Zakończenie w niedzielę przed 15.00.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
raf777: Napisał postów [898], status [stały bywalec]
kilka osób (użytkowników tego forum), na pewno ma coś z rycerza...