• Wyświetleń: 1689
    • Dodano: 2020-02-03 / 09:15

Opolskie siatkarki pewnie pokonały Tarnów

(Fot. Arleta)

Kolejne trzy punkty na swoim koncie odnotowały zawodniczki Uni Opole. Nasze siatkarki pewnie pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

W ubiegłym sezonie opolskie siatkarki spotkały się z tarnowiankami pięć razy i wszystkie mecze przegrały. Z kolei w tegorocznych rozgrywkach podczas walki o punkty na wyjeździe to nasza ekipa wyszarpała cenne trzy oczka, wygrywając 1:3 (27:29, 15:25, 25:23, 22:25). Również niedzielne spotkanie to Wilczyce rozpoczynały w roli faworyta, gdyż Grupa Azoty jak dotąd zajmuje odległe, dziesiąte miejsce, mając zaledwie 14 punktów.

Mecz 21. kolejki na domowym parkiecie od zagrywki zaczęła Gabriela Makarowska. Pomimo, słabszego początku naszych zawodniczek, szybko zbudowały przewagę w pierwszym secie. Czas trener Łukasz Marciniak poprosił przy wyniku 13:10, ale to nie przyniosło oczekiwanego efektu. Opolanki zdecydowanie utrzymywały przewagę. Przy wyniku 22:18 Nicola Vettori dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuściły Sandra Szczygioł i Gabriela Makarowska, a za nie pojawiły się Weronika Sobiczewska i Weronika Wołodko. To była udana zmiana, bo Wilczyce do końca seta nie straciły punktu i wygrały 25:18.

W drugiej partii niestety to drużyna gości od początku wydawała się mocniejsza. Co prawda Uni odrobiło straty, ale po emocjonującej końcówce to klub z Tarnowa wytrzymał wojnę nerwów i urwał nam seta 23:25. Na szczęście w kolejnych dwóch odsłonach to opolanki zdominowały rywalki, uzyskując wyniki 25:17 i 25:17. Całe spotkanie Wilczyce rozstrzygnęły na swoją korzyść 3:1. Tytuł najlepszej zawodniczki meczu sędziowie przyznali atakującej Weronice Sobiczewskiej.

Kolejne trzy punkty pozwalają naszym siatkarkom utrzymać pozycję na podium w ligowej tabeli. O kolejne oczka powalczymy 15 lutego w Poznaniu (godz. 18:00). Jest to ważne bardzo ważne spotkanie bo nad drużyną Enea Poznań mamy tylko jeden punkt przewagi. Od tego meczu może zależeć, który z zespołów w play-offach zagra z drugiego miejsca.