• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6361
  • Dodano: 2020-02-02 / 08:00
  • Komentarzy: 1

Kierowcy trafili pod obserwację. Generalny Pomiar Ruchu potrwa do końca roku

 
 
Kierowcy trafili pod obserwację. Generalny Pomiar Ruchu potrwa do końca roku

(Fot. Archiwum)

Generalne Pomiary Ruchu są w Polsce podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym i dokonuje się ich raz na 5 lat. Na drogach krajowych województwa opolskiego pomiar trwa od ponad tygodnia i potrwa do grudnia 2020 roku.


Generalny Pomiar Ruchu jest przeprowadzany w całej Polsce. Pierwsze pozamiejskie badanie przeprowadzono w 1926 roku i od tej pory odbywa się średnio co 5 lat. - Wyniki pomiarów ruchu są wykorzystywane przez administracje drogowe między innymi do podejmowania decyzji o budowie nowych dróg i przebudowie istniejących odcinków, czy opracowywania projektów organizacji ruchu. Na ich podstawie określane są wskaźniki ekonomiczne decydujące o realizacji inwestycji lub jej zaniechaniu - wskazuje opolski oddział GDDKiA.

Przy pomiarach natężenia ruchu stosowane są trzy metody: ręczna, półautomatyczna oraz automatyczna. Równocześnie pomiary takie prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, który skupia się na ulicach w mieście. Badania rozpoczęto w czwartek 23 stycznia i potrwają do końca roku. Na ich podstawie, podobnie jak w przypadku pomiarów prowadzonych przez GDDKiA będzie można ustalić, które ulice są najbardziej eksploatowane w Opolu.

Warto dodać, że najbardziej ruchliwa ulica w Opolu, według badań przeprowadzonych 5 lat temu to ulica Nysy Łużyckiej. Policzono wtedy, że średnio w ciągu jednej doby przejeżdża nią ponad 35 tysięcy samochodów. Kolejnymi ulicami z największą ilością samochodów były ulica Wrocławska i Spychalskiego.

Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu 2020, zarówno te prowadzone przez GDDKiA jak i Miejski Zarząd Dróg poznamy najwcześniej we wrześniu 2021 roku
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-03 06:58:13 [165.225.72.*] id:1590460  
dontomasso: Napisał postów [3368], status [VIP] Reputacja
pomiar ruchu trwa zeby pozniej wiedzieli na jakich drogach poustawiac radary

Nick:
Treść: