• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3339
  • Dodano: 2020-01-25 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Zaczynamy wielkie odliczanie. Zostało 100 dni do matury!

  Zaczynamy wielkie odliczanie. Zostało 100 dni do matury!

  (Fot. Dżacheć)

  Trwają studniówki opolskich szkół średnich, zabawa trwa w najlepsze ale warto wiedzieć, że to właśnie dziś jest ten dzień, od którego będziemy liczyć 100 dni do matury.


  Studniówka to ostatnia wielka zabawa podsumowująca kilka lat zawiązywanych przyjaźni, nauki oraz okazja do rozluźnienia chociaż na chwilę atmosfery przed wielkim odliczaniem. Dlaczego odliczamy? Bo to lubimy.

  Zapewne wielu z nas pamięta "kreski", które malowali nasi rodzice na ścianach, meblach framugach drzwi, żeby zaznaczyć wzrost swoich dzieci. Wielu z nas odlicza - obojętnie czy to stracone centymetry w biodrach, stracone kilogramy, godziny czy dni. Robimy to, bo chcemy mieć kontrolę nad tym, w którym miejscu jesteśmy.

  To właśnie dziś, tysiące maturzystów w całej Polsce zacznie odliczanie do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu - do matury zostało równo 100 dni. Jeśli nie przepadamy za malowaniem kresek czy nerwowym skreślaniem kolejnych dni w kalendarzu na przeciw stają przeróżne aplikacje, które mogą co dzień przypominać nam ile zostało dni, minut a nawet...sekund do matury z języka polskiego.

  - Świadomość upływu czasu i jego zapas, szczególnie jego zapas przed nadchodzącym egzaminem motywuje do nauki. Przynajmniej teoretycznie. W praktyce bywa różnie, bo zwykle motywacja do nauki przychodziła na dzień przed ważnym sprawdzianem, często nawet w nocy. Wiem, że z maturą to tak nie przejdzie. Jeśli nie uczyliśmy się choćby na średnim poziomie przez ostatnie lata, to upływający czas wcale nam nie sprzyja - mówi Marta, tegoroczna maturzystka.

  Matury w 2020 roku zaczynają się 4 maja. Pierwszego dnia uczniowie będą pisać język polski, drugiego dnia matematykę, a później język angielski.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".